POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Wzornictwo, które podnosi atrakcyjność oferty salonu obuwniczego

Regały wystawiennicze z siatki cięto-ciągnionej przyciągają klientów

Kto chce coś sprzedać, musi odpowiednio zaprezentować swój towar. Ekstrawagancki wystrój sklepu wzbudza zainteresowanie, a nawet podziw klientów. Doskonałym przykładem są aluminiowe półki przymocowane do okładziny ściennej z siatki cięto-ciągnionej. Skonstruowane w ten sposób regały wyróżniają się najwyższą jakością i eksponują stojące na nich obuwie. Po prostu trudno się oprzeć.

Promocja sprzedaży w polskim wydaniu

W środku Warszawy architekt Seweryn Noglaski z pracowni architektonicznej Pentagram sprawił, że serca kobiet biją mocniej. W zaprojektowanym przez niego sklepie obuwniczym w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska buty prezentowane są na białych regałach z walcowanej blachy aluminiowej, które przymocowane są do okładziny ściennej wykonanej z siatki cięto-ciągnionej MEVACO. Na okładzinę ścienną zastosowano siatkę o oczkach rombowych 62x25x9 oraz o oczkach rombowych 200x80x33. Reflektory LED kierują wzrok klientów bezpośrednio na powierzchnie wystawiennicze.

Sklep obuwniczy zaprojektowany przez katowickich architektów pod kierownictwem Seweryna Nogalskiego z pracowni architektonicznej Pentagram jest projektem pilotażowym: W środku galerii handlowej Warszawa Wileńska klientów zaskakują minimalistyczne formy i szlachetne materiały. Wśród nich aluminiowa siatka cięto-ciągniona MEVACO o oczkach rombowych 62x25x9 i grubości 2,0 mm oraz aluminiowa siatka cięto-ciągniona o oczkach rombowych 200x80x33 i grubości 3,0 mm.

Wzornictwo dla zdeklarowanych fanatyków obuwia

Już teraz uznanie klientów pokazuje, że takie wzornictwo zyskuje popularność. Można postawić sobie pytanie, kiedy gwiazda serialu "Seks w wielkim mieście" i znana wielbicielka butów Sarah Jessica Parker przebuduje swoją szafę na buty według tego modelu. Może już w najbliższej przyszłości, ponieważ "ten design stanowi idealne tło do prezentacji butów", mówi Seweryn Nogalski. "Siatka cięto-ciągniona to najodpowiedniejszy materiał.

Niezwykłe wyposażenie jako aranżacja sklepu

Kto wchodzi do sklepu, spostrzega interesujące zjawisko: białe regały z walcowanej blachy aluminiowej na ścianach z siatki cięto-ciągnionej wyglądają jak statki na morzu. Dokładnie taki był nasz zamiar." To rzeczywiście niespotykana koncepcja, a dla sklepu sieciowego nie bez ryzyka. Jednak Seweryn Nogalski odniósł już wiele sukcesów w dziedzinie wyposażenia sklepów. "Również w kreowanym przez nas sklepie sieci Big Star postawiliśmy na siatkę cięto-ciągnioną". "Także tutaj bardzo dobrze się ona sprawdza", wyjaśnia architekt.

Efektowny sposób prezentacji obuwia

Najważniejszy jest indywidualny charakter projektu, do realizacji którego optymalnie nadała się siatka cięto-ciągniona. "Za pomocą reflektorów LED można oświetlić sklep jak w teatrze. Powstające od siatki odbicia świetlne kierują wzrok prosto na buty. Siatka cięto-ciągniona to szczególny materiał: bardzo wytrzymały i o wszechstronnym zastosowaniu. Możemy go polakierować lub wystawić na działanie korozji, spawać lub łączyć śrubami – każdy pomysł jest możliwy do realizacji, a rezultat jest zawsze godny zobaczenia."

Estetyczna ekspozycja w eleganckim stylu

Tak też jest w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska. Gdy Seweryn Nogalski spytał inwestora, jak mu się podoba, usłyszał: "Jest bardzo elegancko i estetycznie." Czego architekt może chcieć więcej? Może tylko, żeby Sarah Jessica Parker wkrótce odkryła ten pomysł dla siebie. Ta koncepcja mogłaby z pewnością bardzo uszczęśliwić kobietę, która potrafi docenić potrzebę ekskluzywnej prezentacji butów.

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.