Sztuka stylowego przechowywania

Okładzina ścienna i sufity podwieszane z siatki cięto-ciągnionej

Kto uważa, że porządek jest nudny, najwyraźniej nie zna siatki cięto-ciągnionej. To właśnie ona zmieniła zwykłą szafę na archiwa w designerski mebel. W połączeniu z sufitem podwieszanym jest już właściwie dziełem sztuki. Ponieważ aluminiowa siatka cięto-ciągniona o oczkach rombowych wygląda za każdym razem inaczej, w zależności od kąta patrzenia.

Spektakularne efekty dzięki zastosowaniu siatki cięto-ciągnionej

Philippe Lebourg z biura projektowego Azimut w Nantes uwielbia siatki cięto-ciągnione. W swoim biurze siatką cięto-ciągnioną przesłonił nie tylko metalowy dźwigar, lecz także 5,80-metrową szafę na archiwa. Na sufit wybrał oczka rombowe 20x10x2, zaś na szafę oczka rombowe 20x10,5x2. W przypadku szafy metal, podobnie jak w obrazach płóciennych, został naciągnięty na ramy, aby podczas otwierania drzwi powstawały interesujące efekty. Wykonawcą była firma Jallais S.A. z Nantes.

„Wszystko może być sztuką", powiedział Andy Warhol, ikona pop-artu. "Jeśli czegoś nie da się ukryć, zrób z tego sztukę!" Philippe Lebourg, właściciel i prezes biura projektowego Azimut we francuskim Nantes, śmieje się serdecznie i mówi: "W pewnym sensie posłuchaliśmy tej rady, gdy stanęliśmy przed zadaniem urządzenia naszego własnego biura. W pomieszczeniach zastaliśmy metalowe dźwigary, których w żaden sposób nie dało się zasłonić. W takim przypadku lepiej było je wyeksponować, niż ukrywać. I tak narodził się pomysł zastosowania metalu i wyłożenia sufitu siatką cięto-ciągnioną z surowego aluminium.

Światłocienie na wielu poziomach

Firma Jallais S.A. w Nantes obrobiła siatkę cięto-ciągnioną MEVACO o oczkach rombowych 20x10x2 i szerokości mostka 1,0 mm zgodnie z naszymi zaleceniami. Teraz za dnia sufit wygląda jak płaska metalowa powierzchnia. Po włączeniu znajdujących się pod spodem świetlówek, otwiera się druga płaszczyzna i widoczne staje się techniczne tło sufitu." A jak sprawdza się to oświetlenie podczas pracy? "Jesteśmy bardzo zadowoleni", kontynuuje wypowiedź Philippe Lebourg. "Mimo filtracji przez siatkę, pomieszczenie jest optymalnie oświetlone. Przy tym, w zależności od konta patrzenia z dołu do góry, powstają wciąż nowe światłocienie."

Modelowy przykład właściwego przechowywania

Jednak architekci z biura projektowego Azimut poszli o krok dalej. W swojej branży muszą segregować liczne dokumenty, plany i szkice w taki sposób, aby były dobrze schowane, ale łatwe do odnalezienia. Idealnie się tu sprawdza 5,80-metrowa szafa z pomalowanego na biało drewna. Aby zachować spójność pomieszczenia, skonstruowali drzwi przesuwne z siatki cięto-ciągnionej o oczkach rombowych 20x10,5x2 i szerokości mostka 1,0 mm. Metal, podobnie jak w obrazach płóciennych, został naciągnięty na pięć ram o szerokości 1,10 metra, co umożliwia przesuwanie drzwi w obie strony. Gdy podczas otwierania, drzwi nakładają się na siebie, powstają wciąż nowe wzory.

Transparentne, a jednak kryjące

Zachwyt Philippe Lebourga siatkami cięto-ciągnionymi MEVACO nie jest przypadkowy: "Jest to materiał bardzo różnorodny, a efekty optyczne są wprost fascynujące. Dla mnie ważna jest również jego transparentność, jako przeciwwaga zamkniętej płaszczyzny oraz gra między przejrzystością a masywnością. Podczas pracy z siatkami cięto-ciągnionymi MEVACO pomysły same przychodzą do głowy!", wyjaśnia Philippe Lebourg. I znowu wracamy do sztuki. Architekci z biura Azimut stawiają na sztukę pełną siatek cięto-ciągnionych i blach perforowanych, jak obecnie przy przebudowie centrum handlowego Centre Commercial Jean Vilar à La Roseraie Angers.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.