W morskim klimacie

Indywidualny sufit podwieszany z zastosowaniem blachy perforowanej

Wyjście do restauracji również wymaga stylowej oprawy. Wydarzenie kulinarne nie ogranicza się do zawartości talerza. Niezwykła zabudowa sufitu podwieszanego może sprawić, że restauracja stanie się wymarzonym miejscem spotkań towarzyskich. Blacha perforowana z serii Creativ Line Arabica potrafi zmienić sufit w prawdziwe morze.

Idealne fale z blachy perforowanej

Pod kierownictwem architektów Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth z Hamburga w designerskim outlecie w austriackim Parndorf powstało bistro Asia Cocos. Tutaj pod sufitem w kształcie morza goście mogą skosztować wyrafinowanych dań. Falista iluzja powstała z aluminiowych blach firmy MEVACO o perforacji ozdobnej Creativ Line Arabica. Günter Plattl z firmy Alu Hofstätter w Rohrbach w Austrii nadał blachom odpowiedni kształt. W połączeniu z oświetleniem LED powstają najpiękniejsze światłocienie.

Restauracji sieciowych jest wiele. Jednak restauracje, jak Asia Cocos w designerskim outlecie w austriackim Parndorf niedaleko Jeziora Nezyderskiego, są w branży franczyzowej tak rzadkie jak perły w muszli. Z reguły uniformistyczny charakter, wyróżnia się w sieci restauracji "Cocos" i "Bok" indywidualnymi pomysłami architektonicznymi. "Jednak taka sytuacja stawia projektanta i architekta przed ogromnym wyzwaniem", twierdzą architekci Ralf Kürbitz i Kerstin Heyroth z Hamburga.

Oświetlenie i głębia lokalu

Również w przypadku Asia Cocos Ralf Kürbitz i Kerstin Heyroth postępowali zgodnie z mottem: "Nowemu pomysłowi nadamy odpowiednie struktury". W Parndorf na powierzchni 37 700 m² swoje towary oferuje 170 sklepów designerskich. "W designerskim outlecie klienci życzą sobie czegoś szczególnego", nakreśla sytuację Ralf Kürbitz. "Jednak w wirze zakupów potrzebują spokojnej przystani." Temu zadaniu udało się sprostać obojgu architektom. Wpadli oni na pomysł stworzenia na suficie krajobrazu morskiego, co zrealizowali stosując aluminiowe blachy o perforacji ozdobnej Creativ Line Arabica. "Różne kształty formatek, oświetlenie i głębia lokalu wprawiają sufit w ruch", twierdzi Ralf Kürbitz. "Sinusoidalne fale nadają pomieszczeniu dynamiki, a opływowy bufet pięknie się z nimi harmonizuje."

Odkryj nowy punkt widzenia

Architekci odnieśli sukces: Bistro Asia Cocos szybko stało się jednym z ulubionych miejsc spotkań w Parndorf. "Ludzie przychodzą tu ze względu na dobrą kuchnię, ale również, bo jest na co popatrzeć", mówi Ralf Kürbitz. "Nasze podświetlone lampkami LED fale z blachy perforowanej zapewniają piękne efekty świetlne. Ponieważ są tu zarówno miejsca bardziej oświetlone, jak i bardziej zaciemnione goście odkrywają wciąż nową grę światła i cienia."

Trudne zadanie, którego efekt przerósł oczekiwania

Ale jak powstały fale z blachy perforowanej? Tutaj znaczną rolę odegrał ślusarz. Günter Plattl i jego firma Alu Hofstätter w Rohrbach w Austrii miał nie lada zadanie do wykonania. Architekci obliczyli amplitudy trzech arkuszy pofalowanej blachy o różnej szerokości. Następnie Günter Plattl z pracownikami wykonali arkusze aluminiowe o odpowiednio wygiętym kształcie. Potem blachy pomalowano proszkowo w trzech specjalnych odcieniach. Teraz gotowe arkusze przyspawano do ram. Następnie architekci pokryli przewody instalacyjne filcem akustycznym. Na koniec zamontowano pofalowaną blachę – morze na suficie było gotowe!

Know-how na każdym etapie

Dla Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth ważna jest "możliwość realizacji kreatywnych pomysłów". Do tego potrzebny jest know-how w wielu dziedzinach oraz intensywna, pełna zaufania współpraca. Ocena jest pozytywna: "Praca z MEVACO i Alu Hofstätter nie stwarzała najmniejszych problemów."

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.