Tak bezpieczne i odporne na nadziałanie warunków atmosferycznych jak w mury zamku

Balustrada schodowa ze stalowej siatki plecionej

Nie każdy lubi długie piesze wycieczki. W takim wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są schody. Zwłaszcza, jeżeli do wykonania balustrady wykorzystano siatkę plecioną MEVACO. Żelazne schody są odporne na działanie wiatru oraz niekorzystne warunki atmosferyczne i bezpiecznie prowadzą turystów do celu. Konstrukcja wykonana ze stalowej siatki plecione jest atrakcyjna również pod względem wrażeń wizualnych. Bezpieczeństwo i piękno połączone w harmonijną całość.

Udany skrót z gwarancją bezpieczeństwa

Mieszkanie na zamku to marzenie, które mogą spełnić tylko nieliczni. Ale co zrobić, gdy do takiego zamku jak Schlössl w Uttenheim można się dostać jedynie pieszo, na co potrzeba aż 45 minut? Wówczas najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy Schwärzer w miejscowości Gais w Tyrolu Południowym. Konstruując schody, w których zastosowano siatkę plecioną MEVACO WG 52x52 z drutu o grubości 5 mm oraz profile ze stali czarnej WE 40x40, o szerokości szczeliny 9,6 mm, zakład ślusarski zapewnił bezpośrednie dojście do zamku.

Już prawie 1000 lat króluje zamek Schlössl Uttenheim na stromej skale w pobliżu miejscowości Gais w Tyrolu Południowym. Oprócz okalającego muru, zamku, kaplicy i wieży budowla posiadała jeszcze jedną cechę charakterystyczną dla zamków – była trudno dostępna i to aż do początków XXI wieku. Jedyną możliwością dostania się do zamku była 45-minutowa droga piesza, którą chodził już sławny średniowieczny poeta Oswald von Wolkenstein.

Żelazne schody z balustradą z siatki plecionej

Czego nie dało się transportować tą drogą, trzeba było wciągać na linach. Wszystko zmieniło się w 2006 roku. Zakład ślusarski z Gais skonstruował żelazne schody, których balustrada została wykonana z siatki plecionej WG 52x52 firmy MEVACO z drutu o grubości 5 mm ze stali czarnej. Profile WE 40x40 o szerokości szczeliny 9,6 mm obramowują siatkę.

Doświadczenie jedenastu pokoleń

„Jesteśmy obyci z budowlami historycznymi", opowiada Priska Schwärzer. „Nie tylko dlatego, że w Tyrolu Południowym znajduje się około 800 zamków, ale również dlatego, że możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na tym polu. Już od 11 pokoleń kuźnia i zakład ślusarski są w posiadaniu naszej rodziny." Również przy budowie schodów do zamku Schlössl w Uttenheim Priska Schwärzer skorzystała ze swego know-how. „Nadzwyczaj strome wejście było dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ schody zewnętrzne miały się wić wokół litej skały. Aby je zamontować, nasi pracownicy musieli spuszczać się po linie.“

Możliwość wchodzenia przy każdej pogodzie

Naturalnie, że przy takich konstrukcjach duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. „Dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie siatki plecionej firmy MEVACO“, wyjaśnia Priska Schwärzer. „Użyliśmy jej na balustradę. Klient życzył sobie, aby konstrukcja sprawiała wrażenie lekkiej, niemal unoszącej się w powietrzu, a przy tym pasowała do historycznych murów. Poza tym schody i balustrada miały być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz spełniać wymogi bezpieczeństwa. Po krótkich poszukiwaniach znaleźliśmy siatkę plecioną WG 52x52 firmy MEVACO. Drut o grubości 5 mm ze stali czarnej jest optymalnym materiałem. Balustrada idealnie pasuje do spawanego stelażu schodów.“ Tymi schodami mieszkańcy w ciągu kilku minut mogą wygodnie i bezpiecznie wejść na zamek. „Wysokość wszystkich stopni jest jednakowa. Można na nie wchodzić przy każdej pogodzie. Również zimą, gdy leży śnieg, czy jesienią, gdy spadają liście“, mówi Priska Schwärzer. Z pewnością spodobałoby się to również średniowiecznemu poecie Oswaldowi von Wolkensteinowi. Niestety za jego czasów nie było jeszcze siatek plecionych MEVACO. Tym bardziej obecni właściciele zamku cieszą się z posiadania schodów.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.