Propozycja zastosowania tej stali: przesłona wykonana z metalu

Niezakłócony relaks w basenie

Wszystkim zależy na ochronie prywatności, prawda? Dlatego warto pomyśleć o przesłonie ze stalowej blachy perforowanej. Metal jest materiałem, który potrafi uskrzydlić projektantów. W przypadku blachy perforowanej MEVACO dodatkową zaletą jest łatwa konserwacja. Niezmącona przyjemność kąpieli w basenie, która może trwać w nieskończoność.

Ochrona przed spojrzeniami w zewnątrz, a jednocześnie wrażenie otwartej przestrzeni

Według badań GfK w Niemczech jest 660 000 prywatnych basenów, a ich liczba zwiększa się o 12 000 obiektów rocznie. Dla Petry Ketzer i jej firmy „Rund ums Schwimmbad“ to szansa prowadzenia działalności na rynku oferującym ogromne możliwości rozwoju. Od niedawna firma prezentuje na swoim terenie wystawowym basen z przesłoną wykonaną z blachy perforowanej MEVACO Rg 20-48,5 i stali ocynkowanej ogniowo. „Coraz więcej osób decyduje się na przesłony. Warunkiem jest łatwe utrzymanie i konserwacja. Pod tym względem blacha perforowana jest absolutnie bezkonkurencyjna w porównaniu z innymi materiałami“, uważa właścicielka firmy.

Niemcy są po Francji i Hiszpanii trzecim co do wielkości europejskim rynkiem basenów prywatnych. Według badań GfK w Niemczech jest obecnie 660 000 basenów, przy czym każdego roku powstaje 12 000 nowych obiektów. Nic dziwnego, że Petra Ketzer oraz jej firma „Rund ums Schwimmbad“ nie mogą narzekać na brak pracy.

Najlepszy wybór: przesłona ze stali

„To miejsce do pływania i pluskania się, jak również główna atrakcja przyjęcia w ogrodzie. Kto raz został posiadaczem basenu, nie wyobraża już sobie bez niego życia“, przekonuje Petra Ketzer. Zauważa przy tym pojawienie się wyraźnego trendu: „Działki budowlane są coraz mniejsze, co znacznie ogranicza powierzchnię, którą można przeznaczyć na basen. Dlatego coraz więcej ludzi, chcąc chronić swoją prywatność, decyduje się na przesłony.“ Bardzo często są one produkowane z blachy perforowanej MEVACO.

Metal z efektem „One-way-Look“

Wcześniej wykorzystywano drewno impregnowane ciśnieniowo lub żywopłoty“, wyjaśnia Petra Ketzer. „Obecnie coraz częściej odchodzi się od takich rozwiązań, ponieważ stosowane w nich materiały wymagają stałej pielęgnacji. Dodatkowym problemem jest również dość duże ryzyko zanieczyszczenia wody w basenie. Żadna z wymienionych niedogodności nie występuje w przypadku przesłon z blachy perforowanej MEVACO. Najczęściej stosujemy blachę perforowaną Rg 20-48,5 o grubości 2 mm ze stali ocynkowanej ogniowo. Oczka są wtedy wystarczająco duże, aby zapewnić wrażenie otwartej przestrzeni. Mimo to przesłona spełnia funkcję ochrony prywatności. Poza tym materiał jest odporny na wiatr i niekorzystne warunki atmosferyczne i bardzo łatwy w utrzymaniu.“

Estetyczne rozwiązania są trendy

Blacha perforowana MEVACO stanowi odzwierciedlenie tendencji, którą można zaobserwować w sektorze basenów prywatnych. „Obiekty są coraz bardziej zaawansowane technicznie“, zauważa Petra Ketzer. „Obecnie w prawie każdym basenie montujemy instalację dozującą, jak również automatyczny system oczyszczania. Poza tym stosujemy elektrolizę słonej wody, co skutecznie dezynfekuje wodę i eliminuje konieczność jej chlorowania.“ To element konwencji, zgodnie z którą nowoczesne materiały są wykorzystywane również w architekturze zewnętrznej.

Sezon kąpielowy należy spędzać na basenie

„W trakcie konsultacji szybko uświadamiam to naszym klientom“, mówi Petra Ketzer. „Nikt, kto lubi wygodę – a kto jej nie lubi? – nie znajdzie lepszego rozwiązania od przesłony wykonanej z blachy perforowanej MEVACO. Najbardziej docenianą zaletą jest fakt, że wyprodukowana przesłona nie wymaga już żadnych zabiegów konserwacyjnych.“ Warte podkreślenia, ponieważ kolejny sezon basenowy na pewno nadejdzie.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.