Wszechstronne możliwości siatki cięto-ciągnionej

Meble do mieszkania i ogrodu wykonane z aluminium, stali i innych materiałów

Meble ogrodowe z aluminium lub stali – w obu przypadkach idealnym rozwiązaniem jest siatka cięto-ciągniona. Dotyczy to również mebli do pomieszczeń mieszkalnych! Innowacyjni projektanci z całego świata już dawno odkryli zalety siatki cięto-ciągnionej. Na przykład Oscar Maschera i Nestor Perkal. Ich kolekcja mebli do siedzenia jest doskonałym przykładem miejskiego designu do wnętrz i przestrzeni na zewnątrz. w takim razie proszę usiąść!

Sztuka użytkowa, na której można usiąść: „Caballito Blanco“

Lektura New York Timesa, Interior Design czy Elle dowodzi, że prasa międzynarodowa jest zgodna: Włoch Oscar Maschera należy do światowej czołówki artystów wykorzystujących skórę. Razem z argentyńskim projektantem Nestorem Perkalem odkrył teraz ofertę MEVACO: z siatki cięto-ciągnionej ze stali czarnej o oczkach rombowych 43x10x2,5x2, naturalnie garbowanej skóry, ręcznie tkanej wełny oraz ekologicznie wyprawionej skóry owczej powstała nowa kolekcja mebli do siedzenia „Caballito Blanco“.

Witamy w Candelarze, sielskiej idylli w pobliżu włoskiego miasta portowego Pesaro. Nieopodal znajduje się państewko San Marino, park krajobrazowy Monte San Bartolo i oczywiście Adriatyk, który widać z każdego miejsca. Właśnie to miejsce wybrał Oscar Maschera wraz z żoną Claudią Serafini jako inspirację dla swoich niezwykłych dzieł. Od ponad 30 lat międzynarodowa prasa uważa go za przedstawiciela światowej czołówki najzdolniejszych i odnoszących największe sukcesy artystów wykorzystujących skórę.

Inspirujące meble do mieszkania i ogrodu

„Oscar chętnie łączy skórę z innymi materiałami“, informuje Claudia Serafini. „Jednak praca z siatką cięto-ciągnioną była dla niego zupełnie nowym doświadczeniem.“ Również w tym przypadku istotną role odegrała inspiracja. „Do grona naszych przyjaciół należy argentyński projektant Nestor Perkal. Podczas jednej z naszych wizyt w jego paryskim atelier przedstawił nam swój najnowszy pomysł – kolekcję mebli do siedzenia pod nazwą „Caballito Blanco“.

Połączenie chłodnego metalu z ciepłą skórą

Projekt sięgał do argentyńskich korzeni Nestora i świadczył o jego przywiązaniu do ojczyzny. Podstawę konstrukcji stanowiła metalowa siatka, co bardzo spodobało się Oscarowi. Zimny metal w połączeniu z naturalnym materiałem, jakim jest skóra, zainspirował go.“ Kolejnym krokiem było intensywne przeszukiwanie Internetu pod kątem odpowiedniego dostawcy siatki cięto-ciągnionej. „W ten sposób trafiliśmy na MEVACO“, kontynuuje Claudia Serafini. „Mogę tylko powiedzieć, że to szczęśliwe zrządzenie losu. MEVACO okazało się idealnym partnerem do realizacji tego projektu. Oscar chciał przedstawić metal jako współczesny materiał, który może odpowiednio wyeksponować tradycyjny wygląd obić ze skóry, skóry owczej i wełny.

Siatka cięto-ciągniona sprawdza się wszędzie

Siatka cięto-ciągniona umożliwiała ponadto wykorzystanie jej zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz oraz doskonale komponowała się z naszą koncepcją wzornictwa. Zdecydowaliśmy się na MEVACO, ponieważ firma mogła dostarczyć nam odpowiednio dopasowaną siatkę cięto-ciągnioną o podanych wymiarach szybko i bez żadnych komplikacji.“ W ten sposób powstały meble do siedzenia w trzech różnych wielkościach i wysokościach, które cieszą się ogromnym powodzeniem jako stołki, stoliki, podnóżki, gazetowniki lub jako nowoczesna wersja konia na biegunach. Wykorzystana została malowana proszkowo siatka cięto-ciągniona ze stali czarnej firmy MEVACO, o oczkach rombowych 43x10x2,5x2. Obicia wykonano ze skóry, tkanin wełnianych i skóry owczej. Skóra jest naturalnie garbowana i farbowana barwnikami roślinnymi. Tkaniny wełniane pochodzą z Argentyny i są tkane na tradycyjnych krosnach.

MEVACO jest idealnym partnerem

„Zawsze używamy materiałów najwyższej jakości“, wyjaśnia Claudia Serafini. „Bardzo ważny jest dla nas aspekt ekologiczny. Poza tym przywiązujemy dużą wagę do indywidualnej obsługi naszych Klientów. Z takim partnerem jak MEVACO zadanie to jest znacznie ułatwione. Po odkryciu niewiarygodnie szerokiego asortymentu siatek cięto-ciągnionych i blach perforowanych MEVACO przystąpiliśmy do planowania kolejnych produktów, które będą połączeniem blachy perforowanej lub siatki cięto-ciągnionej ze skórą.“

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.