Przyciągnąć potencjalnych klientów

Dzięki okładzinie ściennej z blachy perforowanej

Wizerunek korporacyjny jest podstawowym warunkiem długofalowego sukcesu w biznesie. Ale musi być naprawdę unikalny. Okładzina ścienna z aluminiowej blachy perforowanej zapewnia niepowtarzalny wygląd. Jako element aranżacji może również prowadzić klientów przez budynek. Jest to szczególnie sensowne na przykład na lotnisku.

Niepowtarzalny wygląd

„Feel the difference!“, czyli poczuj różnicę! Pod tym hasłem włoska firma ParkinGO zrealizowała oryginalny pomysł: pasażer zostawia samochód na parkingu ParkinGO, a autobus wahadłowy zawozi go na terminal. Poza tym może on korzystać z licznych usług serwisu. Aluminiowe blachy perforowane Rv 15-21 firmy MEVACO odgrywają przy tym niemała rolę – zapewniają niepowtarzalny wygląd parkingu ParkinGO. Obecnie obsługiwanych jest w ten sposób dziewięć lotnisk. Projekt zrealizowało biuro architektoniczne Studio APE z Rivoli koło Turynu.

To się nazywa rynek z przyszłością: tylko w ubiegłym roku na lotnisku Mediolan Malpensa, drugim co do wielkości we Włoszech, zostało odprawionych 20 milionów pasażerów. Każdy z nich jest potencjalnym klientem firmy ParkinGO Malpensa. Ponieważ czas przed odlotem i po przylocie zawsze jest napięty i stresujący, firma ParkinGO wpadła na genialny pomysł: pasażer zostawia samochód na parkingu ParkinGO, a autobus wahadłowy punktualnie i bezpiecznie zawozi go na terminal. Poza tym może on korzystać z licznych usług serwisu, np. szybkiej odprawy.

Proste rozwiązania do kompleksowych zadań

„Aby podkreślić jakość tej oferty oraz zapewnić rozpoznawalność punktów serwisowych, ważne dla nas było wykreowanie wizerunku firmy“, wyjaśnia Gianluca Alessio, który razem z Francesco Zannierem zarządza biurem architektonicznym Studio APE z Rivoli koło Turynu, odpowiedzialnym za całą identyfikację wizualną ParkinGO. Za swoje motto architekci przyjęli „soluzione semplici a problemi complessi“, to znaczy: proste rozwiązania kompleksowych zadań. „Blachy perforowane MEVACO okazały się tu idealnym materiałem. Aluminiowa blacha perforowana Rv 15-21 towarzyszy klientowi od wjazdu do garażu do przystanku autobusowego. Prowadzi go i zapewnia szybką orientację“, wyjaśnia Gianluca Alessio.

Interesujące wrażenia optyczne

Przy tym architekci ze Studio APE wykorzystują wszystkie wizualne możliwości blachy perforowanej MEVACO. „Materiał sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku“, mówi Gianluca Alessio. „Okrągła perforacja zapewnia wciąż nowe, interesujące wrażenia optyczne. Wykorzystaliśmy tę właściwość: wychodząc od funkcjonalności pomieszczeń montowaliśmy arkusze albo na tle białej ściany, albo na tle szkła, podkreślając grę architektonicznej formy wyrazu. Dzięki temu blacha perforowana nadaje pomieszczeniom spójny dynamiczny wygląd.“ W ten sposób architekci odnoszą się do sloganu firmy ParkinGo: „Feel the difference“, czyli poczuj różnicę. „Dzięki usługom ParkinGo życie pasażerów stało lżejsze. Ta lekkość znajduje wyraz w trójwymiarowym charakterze blachy perforowanej MEVACO. Poza tym blacha nie wysuwa się na pierwszy plan, przekonuje prostą formą geometryczną i mimo że jest z aluminium oddycha.“

Partner o dużej elastyczności

Obecnie we Włoszech jest dziewięć garaży ParkinGo, pozostałe są w planach. Również tam blacha perforowana MEVACO Rv 15-21 z aluminium ma zadbać się o wygląd parkingów. Gianluca Alessio chwali sobie współpracę z MEVACO: „MEVACO jest bardzo elastycznym partnerem. Obojętne, czy zamówię dużą ilość, czy tylko 2-3 sztuki, nigdy nie ma problemu. Jako architektowi daje mi to dużą swobodę działania.“ I tak koło się zamyka: jakość i rozpoznawalność dla klientów firmy ParkinGo, jakość i synergia dla architektów – wszystko dzięki blachom perforowanym MEVACO.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.