Strzał w dziesiątkę pod względem bezpieczeństwa

Przejście między budynkami wykonane z siatki cięto-ciągnionej

Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa ma oczywiście priorytetowe znaczenie. Ale równie ważny jest estetyczny wygląd. Obie cechy łączy na przykład nowoczesne przejście między budynkami, które zostało wykonane przy użyciu siatki cięto-ciągnionej. Obiekt przepuszcza światło i powietrze, a jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę. Ogrodzenie z siatki cięto-ciągnionej MEVACO gwarantuje poczucie bezpieczeństwa bez żadnego ryzyka.

Nie pozostawać w tyle – dzięki ogrodzeniu z siatki cięto-ciągnionej

Klub 1. FC Ingolstadt 04 nie tylko odnosi sukcesy w II lidze piłki nożnej, ale może być też dumny ze swojej dobrze rokującej młodzieży. Od drużyny U10 po U23 piłkarze czują się świetnie na stadionie Audi Sportpark liczącym 15 800 miejsc. Zawdzięczają to m. in. siatce cięto-ciągnionej firmy MEVACO o oczkach rombowych 50x22x4, ze stali czarnej, ocynkowanej i pomalowanej proszkowo po obróbce, z której wykonano zabezpieczenie przed upadkiem na kładce łączącej budynek dla młodzieży z budynkiem funkcyjnym. Pracę zlecono firmie Peters Gebäudetechnik GmbH. Kierownik projektu Martin Höfelmayr wspomina: „Aby uzyskać harmonię, siatkę cięto-ciągnioną podzieliliśmy na 4 części i obramowaliśmy, pośrodku wzmocniliśmy teownikami stalowymi, a na zewnątrz płaskownikami.“ Harmonia, którą w 1. FC Ingolstadt widać na każdym miejscu.

Okrągłe musi trafić w prostokątne. Drużyny 1. FC Ingolstadt 04 wzięły sobie ten slogan do serca, co widać po ich sukcesach. Wszystko jedno, czy chodzi tu o młode talenty – wicemistrza w Lidze Regionalnej Bawarii – czy o profesjonalistów z II Ligii Krajowej: klub piłkarski z Ingolstadt zadziwia swoich fanów. Także jako kuźnia młodych talentów wyrobił sobie dobrą opinię. Dlatego najnowsza inwestycja klubu przeznaczona była dla najmłodszych graczy. Odpowiedzialni za inwestycję zlecili budowę 9-metrowej kładki łączącej budynek dla młodzieży z budynkiem funkcyjnym, w którym mieści się sklep z gadżetami, kabiny do przebierania, prysznice i sauna.

Absolutnie nierdzewna: powlekana siatka cięto-ciągniona

To wyzwanie w sam raz dla Gebrüder Peters Gebäudetechnik GmbH, laureata nagrody „Bayerischer Familienunternehmer 2013“. Martin Höfelmayr wspomina: „W przypadku tak długiej kładki dochodzi do wahań wzdłużnych wynoszących do 2,5 cm między temperaturami letnimi a zimowymi. Musieliśmy to wziąć pod uwagę. Co się tyczy siatki cięto-ciągnionej MEVACO o oczkach rombowych 50x22x4, ze stali czarnej, 2,0 mm, ocynkowanej i pomalowanej proszkowo po obróbce, jaka potrzebna była do zabezpieczenia kładki, zastanawiało nas, czy się zdeformuje w kąpieli galwanicznej przy 400 stopniach, czy pozostanie prosta. Wszystkie obawy okazały się bezpodstawne, a siatka z 80 µm warstwą cynku jest absolutnie nierdzewna.“

Ogrodzenie z siatki cięto-ciągnionej harmonizuje z otoczeniem

Martin Höfelmayr uśmiecha się: „Mimo to pomalowaliśmy ją jeszcze proszkowo. Teraz rdza nie ma żadnych szans. To jest ważne, bo przecież chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Ostatecznie siatkę cięto-ciągnioną podzieliliśmy na 4 części i obramowaliśmy, pośrodku wzmocniliśmy teownikami stalowymi, a na zewnątrz płaskownikami. I tak powstała zaplanowana wizualna harmonia.“ Harmonia, którą widać w 1. FC Ingolstadt 04 w każdej dziedzinie. Z wicemistrzem świata, zdobywcą Pucharu Świata i zwycięzcą Ligi Mistrzów, obecnym dyrektorem sportowym Thomasem Linke właśnie przedłużono kontrakt. „Klub ma ogromny potencjał“, mówi Thomas Linke. Widać to nawet w siatce cięto-ciągnionej firmy MEVACO, która zabezpiecza kładki dla sportowców.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.