Bez wątpienia najpiękniejsza panorama

Balustrady tarasowe i balkonowe z blachy perforowanej

Niesamowity widok na góry to wspaniała sprawa. Oczywiście należy również zadbać o bezpieczeństwo. System zabezpieczający powinien jednocześnie wkomponować się w ogólną koncepcję. Blacha perforowana z serii Creativ Line jest po prostu do tego stworzona. Dzięki niej balustrady tarasowe i balkonowe stają się idealnym dopełnieniem widoku.

Rozkoszowanie się widokiem na góry i doliny

Gdy Serge Kourtchevsky postanowił kupić domek górski położony we francuskim ośrodku narciarskim La Clusaz, trzy rzeczy były dla niego tak pewne, jak otaczające go Alpy: chciał mieć blisko do jeziora Annecy, do Szwajcarii i do Włoch, podwoić powierzchnię mieszkalną domku górskiego oraz rozkoszować się panoramą okolicznych gór i dolin. I w tym momencie do gry wkroczyła firma MEVACO – bezpieczeństwo na tarasach i balkonach mogła zapewnić obustronnie szlifowana blacha perforowana Creativ Line EVH 8x32 ze stali nierdzewnej. Dla inwestora ważny był pionowy i poziomy układ perforacji, ponieważ odzwierciedlał on główne kierunki regionu: „Tutaj wszystko wznosi się w górę i rozciąga w dal”, podkreśla właściciel domu patrząc wokoło z zachwytem.

Na początku był pomysł. Serge Kourtchevsky był właścicielem hotelu we francuskim ośrodku narciarskim La Clusaz. Było więc dla niego oczywiste, że jesień swojego życia również spędzi w tym regionie. Bliskość jeziora Annecy w departamencie Górna Sabaudia, sąsiedztwo Szwajcarii i Włoch były trzema argumentami przemawiającymi na tak. Czwartym był domek górski, który aż prosił się o przebudowę. Serge Kourtchevsky snuł plany wspólnie ze swoją żoną: powierzchnię mieszkalną należałoby podwoić do 300 m²; sauna i pomieszczenie fitness w domku zapewnią utrzymanie dobrego samopoczucia; a krajobraz, który rozpościerał się na zewnątrz jak na wielkim ekranie – zapierający dech w piersiach widok na okoliczne góry i doliny – potrzebował takiej ilości dobrze zabezpieczonych tarasów i balkonów, żeby panoramą mogli rozkoszować się również ci goście, których taki widok mógłby przyprawić o lęk wysokości.

System zabezpieczający z MEVACO

„Przeglądałem Internet poszukując wszelkich możliwych systemów zabezpieczających”, przypomina sobie Serge Kourtchevsky, „i co chwila trafiałem na firmę MEVACO. Strona internetowa była przejrzysta, poza tym miała francuską i angielską wersję. Bariery językowe zatem nie istniały. Moją uwagę szybko przykuły inspirujące przykłady zastosowań produktów MEVACO.” Serge Kourtchevsky założył, że dużą część prac związanych z planowaniem przebudowy wykona sam. „Dla mnie to była pewnego rodzaju misja, aby sensownie przejść z aktywnego zawodowo życia na emeryturę. W takim przypadku byłem oczywiście skazanym na dobre rady profesjonalistów. Otrzymałem je od MEVACO. Doradca techniczny zadawał istotne pytania, podczas gdy moja żona i ja mogliśmy szczegółowo przedstawić nasze pomysły.”

Feng Shui przy użyciu blachy perforowanej z blachy nierdzewnej

Jednym z nich było Feng Shui – harmonia żywiołów według chińskiego wzorca, którą małżeństwu przybliżył ich przyjaciel z Szanghaju: „Woda wypływa prosto z gór, ziemia reprezentowana jest przez masywne skały, dla ognia wznieśliśmy otwarty kominek, a sam domek zbudowany jest modrzewia. Jeśli chodzi o potrzebny jeszcze metal, nasz wybór padł na blachy ze stali nierdzewnej MEVACO.” Małżeństwo zdecydowało się na blachę perforowaną Creativ Line EVH 8x32, szlifowaną obustronnie z pionowym i poziomym układem perforacji, który odzwierciedla główne kierunki regionu.

Nieograniczony widok dla prawdziwych amatorów

„Tutaj wszystko wznosi się do góry i rozciąga w dal”, wyjaśnia Serge Kourtchevsky i dodaje: „Dodatkowo perforacja nadaje elegancji, co nam się od samego początku spodobało.“Po tym jak właściciel wpadł na pewien trik, montaż okazał się dziecinnie prosty. „Niewielka ilość smaru, którego zazwyczaj używam do moich narzędzi stolarskich, pozwoliła na łatwe zamocowanie blach” – wspomina z uśmiechem Serge Kourtchesky. „Od tego dnia już nic nie musiałem przy nich robić; tylko drewno trzeba będzie pomalować raz na kilka lat.” Serge Kourtchevsky ponownie rozkoszuje się widokiem, który robi na gościach zza oceanu niewiarygodne wrażenie: „That´s the million-dollar-view!

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.