Nowa moc dla gorącego klubu w Budapeszcie

Okładzina z siatki cięto-ciągnionej na sufitach, ścianach i meblach

Chcąc przyciągnąć tzw. "Night People", nie można oferować szablonowych rozwiązań. Na scenie klubowej warto postawić na nową moc. Idealnym materiałem do tego projektu okazała się siatka cięto-ciągniona o oczkach rombowych. Siatka nadaje sufitom, ścianom i meblom wyjątkowo atrakcyjny design. Przemysłowy design jest obecnie bardzo modny, zwłaszcza w kręgach bywalców imprez.

Świeży design dla jednej z wiodących imprezowych stolic

„Szukaliśmy atrakcyjnej nazwy”, opowiada Péter Szendrő, właściciel biura architektonicznego 81font w Budapeszcie. „A ‘Kraft’, czyli 'Moc' pasuje doskonale do wnętrza tego gorącego klubu.“ Klub „Kraft” położony jest w samym centrum węgierskiej stolicy, nieopodal hotelu Four Seasons, i przyciąga co wieczór ponad 2000 żądnych tańca klubowiczów. Goście czują się naprawdę wspaniale w klubowym wnętrzu, które niemal całkowicie wyłożone jest siatką cięto-ciągnioną firmy MEVACO, o oczkach rombowych, wykonaną ze stali ocynkowanej ogniowo. Do realizacji projektu zastosowano następujące specyfikacje: 8x4x1, 10x6x1, 12x6x2, 16x8x1,5 i 28x9x2,5. W połączeniu ze stylowym oświetleniem klub „Kraft” jest dowodem na to, że Budapeszt w dalszym ciągu zalicza się do wiodących imprezowych stolic Europy. Również kierownik projektu, Horváth Kristóf, jest zachwycony: „Chcieliśmy zastosować materiał, który będzie odzwierciedleniem pojęcia Power, a dzięki siatce cięto-ciągnionej MEVACO udało nam się to osiągnąć.”

„Znamy się na scenie klubowej”, podkreśla Horváth Kristóf z biura architektonicznego 81font w Budapeszcie. „Wszyscy jesteśmy młodzi i na bieżąco.” Nic dziwnego, że biuro 81font może pochwalić się imponującą listą zrealizowanych projektów: „W ostatnich latach udało nam się przebudować i zbudować od nowa kilka klubów i salonów”, opowiada Péter Szendrő, właściciel 81font. Między innymi są to takie lokale jak Doboz, Méter i Trafiq – wszystko modne kluby w węgierskiej stolicy.

Kwintesencja mocy

Jednak w przypadku klubu „Kraft” biuro architektoniczne 81font jeszcze bardziej zawyżyło poprzeczkę. „Mówiąc szczerze, kiedy w roku 2012 po raz pierwszy zobaczyłem lokal, wyglądał okropnie”, mówi Horváth Kristóf. „Wszystko było pokryte płytami gipsowymi, a to naprawdę należy już do przeszłości. Gdy dostaliśmy zielone światło na przebudowę, zaczęliśmy od zrywania płyt. Pod nimi odkryliśmy beton i szybko stało się dla nas jasne, że będziemy chcieli go wykorzystać. Tak narodził się pomysł, żeby na kasetony sufitowe, ściany i meble użyć siatki cięto-ciągnionej. To materiał, który dla nas jest odzwierciedleniem pojęcia Power.”

Fascynujące możliwości

„Wtedy natrafiliśmy na stronę internetową MEVACO i odkryliśmy tam rubrykę 'Inspiracje'”, kontynuuje Horváth Kristóf. „Byliśmy naprawdę zafascynowani możliwościami siatek cięto-ciągnionych. Kości zostały rzucone w momencie, gdy przeglądaliśmy katalog online. Wybór ogromny, cena i serwis w porządku. Zamówiliśmy siatkę cięto-ciągnioną ze stali ocynkowanej ogniowo, o oczkach rombowych i specyfikacjach 8x4x1, 10x6x1, 12x6x2, 16x8x1,5 oraz 28x9x2,5. I można było zaczynać.” Łącznie zużyto ponad 300 m² siatki. „Firma MEVACO zaopatrzyła nas w potrzebne instrukcje, więc instalacja nie stanowiła żadnego problemu”, opowiada Horváth Kristóf. „Jak używa się siatki cięto-ciągnionej, to trzeba uważać na krawędzie, zwłaszcza w pomieszczeniu użytku publicznego. Dlatego pracowaliśmy z największą starannością.”

Przemysłowy design dla "Night People"

Przebudowa trwała osiem miesięcy, a potem otwarcie było już blisko. „Zatroszczyliśmy się i o to”, wyjaśnia Péter Szendrő. „Najpierw szukaliśmy atrakcyjnej nazwy, która pasowałaby do użytej przez nas siatki cięto-ciągnionej MEVACO oraz do znajdującego się pod nią betonu. Tak wpadliśmy na 'Moc'. ‘Kraft’ brzmi międzynarodowo, co jest ważne, ponieważ Budapeszt jest sercem europejskiej sceny clubbingowej.” Klub „Kraft” położony jest przy placu István-Széchenyi, nieopodal hotelu Four Seasons, zaledwie kilka kroków od Dunaju i Mostu Łańcuchowego. „Dla większości gości bliskość rzeki nie ma znaczenia”, wyjaśnia Horváth Kristóf z uśmiechem. „These are night people”, mówi. Mają oni co innego w głowach niż romantyczny widok na Dunaj nocą. „Nasi goście nastawieni są na przemysłowy design, lubią miejski look i oczywiście są zafascynowani tańcem!” I to wszystko czeka na nich w klubie „Kraft”. Noc w noc ponad 2000 gości rozkoszuje się międzynarodową clubbingową atmosferą we wnętrzu z siatek cięto-ciągnionych MEVACO przy dźwiękach Hip-hop-u, R´n´B, Clubhous-a czy Dancehall-a.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.