Gdy odpowiedź na pytanie „kawa czy herbata?” przychodzi z łatwością

Blacha perforowana o okrągłych oczkach na bramy i ogrodzenia

Czasami nawet tradycyjne marki wymagają optycznego odświeżenia. Blacha perforowana o okrągłych oczkach jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Bramy i ogrodzenia palarni kawy Julius Meinl fascynują teraz nowoczesnym designem. Wyczerpujący opis tej kreatywnej realizacji zamieszczony został w zakładce Inspiracje na stronie internetowej MEVACO. Murzynek w białym kolorze na czerwonym tle doskonale pasuje do ogólnego obrazu. To ostatecznie rozwiązuje kwestię odpowiedzi na pytanie „kawa czy herbata?”.

Nowa interpretacja znanego na całym świecie logo firmy

Nicola Pegoraro to wykonawca z krwi i kości. Razem ze swoją firmą EL 2000 Impianti Elettrici z siedzibą we włoskim Zermeghedo oferuje swoim Klientom gotowe kompleksowe koncepcje. Jak sam mówi: „Dostajemy zlecenie i przejmujemy wszelkie prace z nim związane, niezależnie od tego, czy chodzi o sprawy budowlane, związane z mechaniką, czy elektryką.” To stawia przed nim ciągle nowe wyzwania i równocześnie wymaga sporo czasu. Gdy zleceniodawcą okazuje się austriacka palarnia kawy Julius Meinl, Nicola Pegoraro znajduje chwilę na espresso. „Tą kawą” (śmieje się) wznoszę toast za MEVACO. Wokół budynku, w którym mieści się oddział palarni kawy Julius Meinl w Altavilla Vicentina, do budowy bram i ogrodzenia użyłem blachy perforowanej MEVACO ze stali ocynkowanej o oczkach okrągłych Rv15-21, W bramach zastosowałem różne kształty formatek, a na ogrodzenie prostokątne arkusze. W ten sposób udało mi się zgrać design i kolor sławnego na całym świecie logo Meinl Mohr.” Nikola Pegoraro dopija kawę i rusza dalej, naprzeciw nowym wyzwaniom.

Jak to jest pracować w Bella Italia, kraju szybkiego espresso i przepysznego cappuccino, dla austriackiej palarni kawy? Nicola Pegoraro, szef firmy EL 2000 Impianti Elettrici, uśmiecha się słysząc to pytanie. „Jeśli chodzi o Julius Meinl”, odpowiada, „gdzie dobry smak jest ideą przewodnią, współpraca przebiega senza problemi.“ Bierze łyk espresso z palarni kawy, którą w 1862 roku założył Julius Meinl na wiedeńskim targu mięsnym, a dziś oferuje jako włoską kawę paloną: ciemną, nieco ostrzejszą o przyjemnie karmelowym posmaku.

Praca, która stała się pasją

I przechodzi do rzeczy, ponieważ Nicola Pegoraro to wykonawca z krwi i kości. Wkłada wiele serca w swoją pracę, ale ciągle brak mu czasu. W jego codziennej pracy zwrot senza problemi odgrywa kluczową rolę. Wraz ze swoją firmą we włoskim Zermeghedo oferuje kompleksowe rozwiązania. Wszystko musi iść jak po maśle – senza problemi. „Dostajemy zlecenie”, wyjaśnia, „i przejmujemy wszelkie prace z nim związane. Coś trzeba zbudować czy skonstruować? Zrobimy to. Jakieś prace przy mechaniczne? Wykonamy. Potrzebna jeszcze elektryka?” Nicola Pegoraro czeka, czy jego niemieckojęzyczny rozmówca zna już odpowiedź. „Damy radę, senza problemi”, słyszy pierwszy włoski zwrot od rozmówcy.

Kawa na dobry początek

Również w przypadku włoskiego oddziału palarni kawy Julius Meinl w Altavilla Vicentina trzeba było zająć się budową, mechaniką i elektryką. Nicola Pegoraro wylicza: „Zrobiliśmy plany i wznieśliśmy budynki. Oprócz tego drogi dojazdowe dla ciężarówek oraz drogi dla pieszych. Należały do nich również systemy zamykania drzwi i interkomy. I oczywiście ogrodzenia i bramy, łącznie z mechanizmami do otwierania i zamykania. W tych pracach do gry wkroczyła firma MEVACO. Można zatem powiedzieć, że to kawa nas ze sobą zapoznała.”

„Biały murzynek” na czerwonym tle

Nicola Pegoraro bierze łyk espresso. „Wcześniej nie znałem MEVACO”, kontynuuje, „i jeszcze nigdy nie pracowałem z blachą perforowaną. Szef zaprzyjaźnionego studia planowania przestrzennego polecił mi tę firmę.” Ponieważ również koncept designu leżał w rękach EL 2000 Impianti Elettrici, Nicola Pegoraro dał się zainspirować stronie internetowej oraz bogatej ofercie katalogu MEVACO. Na tej podstawie stworzył wiele projektów, które zaprezentował klientowi. Projekt, który najbardziej przyciągał uwagę, przedstawiał prostokątne arkusze umieszczone centralnie w ogrodzeniu. Na arkuszach widniała głowa murzynka w fezie, nawiązując do znanego na całym świecie logo firmy. „Przed kilkoma laty logo to zostało przerobione przez mojego rodaka, Matteo Thuna”, mówi Nicola Pegoraro. „Dzięki temu mieliśmy możliwość przedstawienia murzynka w białym kolorze na czerwonym tle, choć pierwotnie murzynek był ubrany na czerwono. To rozwiązanie najbardziej przypadło Klientowi do gustu.” Teraz EL 2000 Impianti Elettrici mogła przystąpić do realizacji projektu.

„Senza problemi” dzięki sumiennej pracy

„Szybko zorientowałem się”, kontynuuje Nicola Pegoraro, „że w MEVACO nacisk położony jest na dokładne planowanie w celu uniknięcie błędów. Na tym etapie realizacji ciągle pojawiały się zmiany w projekcie. A to pociągało za sobą zmiany wymiarów blach perforowanych. Pracownicy MEVACO sprawdzali za każdym razem parametry od nowa, co kosztowało sporo czasu. W końcu jeszcze kilka rzeczy trzeba było ustalić, np. krawędzie blach perforowanych, ich kształt, liczbę pól perforacji, kształty narożników, wielkość marginesów oraz otwory mocujące. Podczas montażu nauczyłem się szanować skrupulatność MEVACO. Wszystko udało się senza problemi.“ Zastosowano blachę perforowaną MEVACO ze stali czarnej o oczkach okrągłych Rv15-21, a także różne kształty formatek na bramy oraz arkusze prostokątne do ogrodzenia. Tu przerwa dobiegła końca. Nicoli Pegoraro dopija espresso i żegna się, ponieważ przed nim już stoją nowe wyzwania.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.