PerfAction podbija „miasto piękna“

Obudowa schodów ze stalowej blachy perforowanej

Zamiłowanie do szczegółów nie kończy się na klatce schodowej. Gdy w grę wchodzi blacha perforowana MEVACO, wszystko musi być idealnie dopracowane. Włosi słyną z doskonałego wyczucia designu. Nic dziwnego, że decydują się na lekkie rozwiązania z blachy perforowanej, która doskonale czuje się w „mieście piękna“. I najwyraźniej uczucie to jest odwzajemnione. Czy mogło być inaczej?

Piękno jest najlepszą siłą napędową

„La Città della Bellezza“, miasto piękna, mówi się we Włoszech o Vicenzy. Czy piękno jest również siłą napędową lokalnych zakładów rzemieślniczych? Michele Parma, szef specjalizującej się w architekturze wnętrz firmy Pavitecno, uśmiecha się: „Zdecydowanie“, odpowiada. „W każdym razie moim mottem zawsze było harmonijne łączenie estetyki i funkcjonalności. Dlatego często bardzo długo i wytrwale poszukuję idealnego rozwiązania.“ Dla jednej z Klientek, Martiny Chiaruttini, udało mu się znaleźć je dzięki MEVACO. „W jej mieszkaniu położyłem wcześniej podłogę z drewna dębowego i zamierzałem obudować schody prowadzące na górę szkłem. Jednak nie byłem do końca przekonany do tego pomysłu. Do tego momentu nie miałem kontaktu z MEVACO, jednak podczas przeszukiwania zasobów internetowych kreatywne rozwiązania tej firmy od razu przykuły moją uwagę.“ W tym przypadku była to blacha perforowana MEVACO, wykonana ze stali, z oczkami okrągłymi RV 20-28 przy grubości blachy 2,00 mm z zastosowaniem technologii PerfAction, na którą nałożone zostało zdjęcie Klientki. „Wszyscy są zachwyceni efektem“, potwierdza Michele Parma - a La Città della Bellezza mogła utrzymać przyjęte tu standardy piękna.

„Właśnie w Vicenzy powstała założona przez mojego ojca firma Pavitecno“, opowiada Michele Parma, a jego oczy błyszczą. „W naszej działalności skoncentrowaliśmy się na podnoszeniu walorów estetycznych domów i mieszkań. Projektujemy ściany i podłogi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aranżujemy łazienki, kładziemy podłogi drewniane, zabudowujemy schody.“ To dobrze komponuje się z „Città della Bellezza“, miastem piękna, jak z czułością mówi się we Włoszech o Vicenzy. To właśnie schody były tematem przewodnim w przypadku mieszkania Klientki Michele Parmy, Martiny Chiaruttini. W jej apartamencie należało zmodyfikować istniejące schody drewniane.

Lekkość, jasność, blacha perforowana

„To nie jest duże mieszkanie“, wyjaśnia Michele Parma. „Zamiast niepraktycznych schodów kręconych, moja Klientka miała przed oczyma wizję czegoś lżejszego i jaśniejszego. Wcześniej położyłem tam piękną podłogę z drewna dębowego, stąd powstała idea obudowania nowych schodów szkłem. Jednak nie byłem do końca przekonany do tego rozwiązania. Zacząłem więc zastanawiać się nad metalem, poszperałem w Internecie i natknąłem się na MEVACO. Nie znałem tej firmy, ale jej strona internetowa ma bardzo przejrzystą strukturę, dlatego przeglądanie jej zawartości było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Tak dowiedziałem się o PerfAction i to, co zobaczyłem, zafascynowało mnie. Postanowiłem zaproponować takie rozwiązanie mojej Klientce.“ PerfAction MEVACO to technologia, która dzięki zastosowaniu oczek różnej wielkości umożliwia wykorzystanie blachy perforowanej do prezentacji logotypów, piktogramów, cyfr oraz zdjęć, nadając im niezwykłe wrażenie głębi. Michele Parma uśmiecha się. „Pomyślałem właśnie o wykorzystaniu zdjęcia. Zaprezentowałem pani Chiaruttini możliwości tej technologii, jednak na początku była nastawiona do mojego projektu dość sceptycznie. Właściwie sama zastanawiała się nad ozdobieniem pomieszczenia swoim zdjęciem, na którym kąpie się w morzu. Nie potrafiła sobie jednak wyobrazić, jak zdjęcie to będzie wyglądało po przeniesieniu na metal.“

Obudowa schodów z PerfAction

Michele Parma również stawiał sobie wtedy pytanie, czy obudowa schodów z blachy perforowanej sprosta wymogowi stworzenia „czegoś lżejszego i jaśniejszego“. „Na tym etapie doradztwo zapewnione przez MEVACO okazało się nieocenioną pomocą. Na każde pytanie błyskawicznie otrzymywałem właściwą odpowiedź. Dlatego zdecydowaliśmy się zlecić MEVACO wykonanie trzech próbek, które ostatecznie przekonały zarówno moją Klientkę, jak i mnie samego.“ W końcu mogłem przystąpić do właściwej pracy. Michele Parma zdecydował się na blachę perforowaną MEVACO, wykonaną ze stali, z oczkami okrągłymi RV 20-28 przy grubości blachy 2,00 mm, z zastosowaniem technologii PerfAction.

Zawieszone w przestrzeni

„Postanowiłem pozostawić odstęp 10 cm między poszczególnymi arkuszami blachy perforowanej. Odległość ta pozwala stworzyć wrażenie, jakby blachy unosiły się w powietrzu.“ Wybrane rozwiązanie wymagało zmierzenia się z wieloma wyzwaniami natury zawodowej. „Schody zostały skonstruowane w oparciu o jedną centralną kolumnę, stopnie są mocowane od wewnątrz. Każdy z nich składa się z metalowego szkieletu, w którym osadziłem drewniany panel. Cała konstrukcja jest na tyle filigranowa, że nie chciałem jej dodatkowo obciążać blachą perforowaną. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu MEVACO pojawiła się możliwość przymocowania arkuszy do podłogi i sufitu. Ze względu na występujące nierówności, starannie dopasowałem wszystkie elementy montażowe. Samą blachę perforowaną wybrałem w tej samej szerokości, co stopnie schodów, co umożliwiło uzyskanie efektu harmonijnej przestrzeni.“

Premiera z potencjałem produkcji seryjnej

W rezultacie między schodami a oszalowaniem z blachy perforowanej powstała pusta przestrzeń. Aby Klientka mogła ją wykorzystać, Michele Parma zainstalował bezpośrednio pod zaaranżowanym jako PerfAction zdjęciem praktycznie niewidoczne drzwi. „Zastosowałem tu zawiasy firmy MEVACO. Teraz zbuduję drewnianą komodę, która będzie ustawiona za drzwiami z blachy perforowanej, idealnie harmonizując z wykreowaną przestrzenią.“ Ile czasu zajęła realizacja projektu od momentu powstania pomysłu do gotowej konstrukcji? Michele Parma uśmiecha się: „Tym razem trwało to trochę dłużej niż w przypadku zwykłych schodów. Proces decyzyjny, rozwiązanie kwestii światła - to wszystko wymagało starannego rozważenia. Poza tym była to premiera, jeśli chodzi o wykorzystanie w mojej pracy PerfAction firmy MEVACO, ale z pewnością nie był to ostatni raz.“ To dobra wiadomość zarówno dla Klientów Michele Parmy, jak i dla „La Città della Bellezza“ - miasta, w którym króluje piękno.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.