Bar Après-Ski z harmonijnym połączeniem różnorodnych materiałów

Zabudowa sufitu podwieszanego z użyciem czarnej siatki cięto-ciągnionej

Fani sportów zimowych uwielbiają śnieżny puch oraz malowaną proszkowo stal. Gdy patrzą na nią w barze Après-Ski, uważają dzień za udany. Mieszanka materiałów z płyt kamiennych, drewna i siatki cięto-ciągnionej jest po prostu unikatowa. Wcale nie trzeba spędzić wcześniej całego dnia na stoku. W tej wyjątkowej atmosferze każdy czuje się dobrze, nawet jeżeli nie ma zacięcia sportowego. Pomysłowa aranżacja oświetlenia usuwa wszystko inne w cień.

Kulturalna rozrywka po białym szaleństwie

W położonej w południowym Tyrolu gminie Sand in Taufers - nazywanej w języku włoskim Campo Tures - w samym centrum regionu urlopowego Ahrntal, nikt nie zadowala się małymi liczbami: Ponad 80 trzytysięczników gwarantuje fanom sportów zimowych niepowtarzalną atmosferę i doskonałe warunki. Ośrodki narciarskie Kronplatz, Klausberg i Speikboden są w stanie spełnić praktycznie wszystkie życzenia. Amatorzy sportów zimowych, którzy po spędzeniu całego dnia na stoku odczuwają potrzebę kulturalnej rozrywki i relaksu mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani. Przy dolnej stacji wyciągu w Speikboden znajduje się zakład rzemieślniczy Helmutha Innerbichlera, który wspólnie z barem Après-Ski Ahris zadbał o stworzenie wyjątkowej atmosfery. Zastosowano tu siatkę cięto-ciągnioną MEVACO o oczkach rombowych 115x48x18 ze stali malowanej proszkowo. „Pomalowaliśmy siatkę cięto-ciągnioną na czarno“, opowiada Helmuth Innerbichler, „co w połączeniu z wyrafinowanym oświetleniem gwarantuje nastrojowe zakończenie każdego dnia spędzonego na nartach.“

„Siatka cięto-ciągniona firmy MEVACO umożliwia wszechstronne możliwości aranżacji i zastosowania “, podsumowuje Helmuth Innerbichler, „ponieważ jest bardzo różnorodna.“ Tak różnorodna, jak działalność samego zakładu. Założony w 1979 roku jako firma świadcząca usługi malarskie w położonej w południowym Tyrolu gminie Sand in Taufers - nazywanej w języku włoskim Campo Tures - dość szybko rozszerzył ofertę o wykonywanie izolacji cieplnej i montaż suchej zabudowy. „Okazało się, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę, ponieważ obecnie również duże obiekty mogą być budowane właśnie tą metodą“, uważa Helmuth Innerbichler.

Gotowość na nowe wyzwania

Bez względu na to, jak wymagający jest realizowany projekt, zawsze odczuwa potrzebę mierzenia się z nowymi wyzwaniami. Jednym z tych wyzwań okazał się bar Après-Ski Ahris. Rozmawiając o Sand in Taufers, automatycznie pojawia się temat sportów zimowych. Region, który ma do zaoferowania 80 trzytysięczników i takie ośrodki narciarskie jak Kronplatz, Klausberg i Speikboden jest w stanie spełnić praktycznie wszystkie życzenia. W tym kontekście znajdujący się przy dolnej stacji wyciągu bar Après-Ski Ahris prezentuje się od najlepszej strony: Płyty kamienne na podłodze, drewno na ścianach i siatka cięto-ciągniona MEVACO o oczkach rombowych 115x48x18 z malowanej proszkowo stali na suficie dają efekt harmonijnego połączenia różnorodnych materiałów.

Wyjątkowy nastrój

Jednak w oczach Helmutha Innerbichlera projekt nie był jeszcze „dopięty na ostatni guzik“. „Pomalowaliśmy siatkę na czarno“, wyjaśnia. „W tym celu odtłuściliśmy podłoże i zastosowaliśmy specjalny preparat wyzwalający odpowiednią reakcję chemiczną. Aby uzyskać równomierną optykę, nałożyliśmy środek zabezpieczający powierzchnię metalową w kolorze bursztynowym. W zestawieniu z pomysłową aranżacją oświetlenia siatka cięto-ciągniona MEVACO stworzyła w barze niepowtarzalny nastrój.“ Dzięki trójwymiarowości siatki cięto-ciągnionej kolory mienią się odcieniami niebieskiego, fioletowego i czerwonego, w zależności od miejsca, w którym stanie gość. Nic więc dziwnego, że niektórzy przeznaczają teraz znacznie więcej czasu na relaks po nartach.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.