Widok na dolinę z efektem falowania

BALUSTRADA BALKONOWA I TARASOWA Z BLACHY PERFOROWANEJ

Dom w górach z widokiem na dolinę Inntal – kto nie chciałby tutaj mieszkać. Ale prawdziwym spełnieniem marzeń byłby kawałek morza w pobliżu. Utopia? Niekoniecznie, trzeba tylko odpowiednio zaaranżować balustradę na balkonie i tarasie. Dzięki wykorzystaniu aluminiowej blachy perforowanej MEVACO o perforacji ozdobnej Creativ Line o oczkach w kształcie półksiężyców i grubości 2 mm. Gdy padnie na nią światło, fale pojawiają się same z siebie. Zakład ślusarski Seelaus z położonej w południowym Tyrolu miejscowości Barbian urzeczywistnił to marzenie. Dla wieloletniego Klienta, który jest posiadaczem domu w austriackiej gminie Münster.

Zobaczyć i zaniemówić z wrażenia.

Są ludzie, którzy kochają góry. Inni z kolei wolą morze. Są jednak i tacy, którzy kochają jedno i drugie. Zazwyczaj jest to duży problem. Chyba że możliwe jest skorzystanie z usług kreatywnych pracowników zaufanego zakładu ślusarskiego. Na przykład takiego jak mała, rodzinna firma Seelaus z położonej w południowym Tyrolu miejscowości Barbian. Przedsiębiorstwo zainstalowało dla swojego Klienta balustradę z blachy perforowanej MEVACO na dwóch tarasach oraz na balkonie. Jaki to ma związek z morzem? Wykonana z aluminium blacha perforowana Creativ Line o oczkach w kształcie półksiężyców i grubości 2 mm wyczarowuje na podłodze wzór morskich fal. Dzięki temu Klient może delektować się widokiem na góry i dolinę Inntal, nie rezygnując z uroków klimatu śródziemnomorskiego. Austriacką gminę Münster w powiecie Kufstein otaczają góry Rofan. A dom znajduje się bezpośrednio na skraju lasu powyżej wsi. Po prostu idylla.

Klient jak z bajki

Zleceniodawca miał dużo szczęścia, nawiązując współpracę z zakładem ślusarskim Seelaus. Ale to samo o współpracy może powiedzieć druga strona. „Taki Klient to skarb!“, uważa Christian Seelaus. Ponieważ w kwestii realizacji projektu w dużej mierze pozostawia wykonawcy wolną rękę. „Pokazaliśmy mu blachę perforowaną w katalogu MEVACO i przygotowaliśmy wstępny szkic. Zleceniodawca był zachwycony i nie miał właściwie żadnych zastrzeżeń. Mimo że pierwotnie chciał, aby cała konstrukcja została wykonana wyłącznie ze stali nierdzewnej.“ Zakład ślusarski Seelaus bez trudu przekonał go o zaletach blachy aluminiowej. Dzięki malowaniu proszkowemu blacha ta wygląda równie masywnie i jest równie trwała jak stal nierdzewna – dokładnie zgodnie z życzeniem Klienta. Uzgodnienie szczegółów było już tylko formalnością i można było przystąpić do realizacji zlecenia.

Właśnie tak wygląda idealna fala – z blachy perforowanej

Dlaczego akurat aluminiowa blacha perforowana Creativ Line o oczkach w kształcie półksiężyców i grubości 2 mm? „Chętnie testuję nowe rozwiązania“, wyjaśnia Christian Seelaus. „Z materiałem oferowanym przez firmę MEVACO pracowałem już wielokrotnie i miałem dobre doświadczenia. Tego konkretnego wzoru jeszcze nie wykorzystywałem. Ale od razu mi się spodobał.“ Dużą rolę odegrał oczywiście aspekt praktyczny. Malowana proszkowo blacha perforowana gwarantuje bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją. Ślusarz zdecydował się na odcień głębokiej czerni RAL 9005. Christian Seelaus złożył zamówienie, jak zwykle, online. „To jest naprawdę bardzo praktyczne. Korzystanie ze strony internetowej MEVACO jest łatwe i wygodne. Na przykład po wprowadzeniu ilości zamawianych elementów automatycznie wyświetlają się ceny końcowe. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można po prostu zadzwonić. Jednak w tym przypadku nie było takiej potrzeby. Zlecenie okazało się stosunkowo nieskomplikowane.“ Christian Seelaus był również bardzo zadowolony z czasu realizacji zamówienia. „Wszystko dotarło naprawdę szybko, chociaż zamówiliśmy elementy niestandardowe, wymagające docinania na wymiar. W przypadku innych dostawców trwałoby to na pewno znacznie dłużej. Natomiast my mogliśmy zainstalować elementy wypełniające bezpośrednio po zakończeniu montażu słupków i poręczy.“

Praca z przeszkodami

Przedsiębiorstwo rodzinne Seelaus oddelegowało do realizacji projektu dwóch z pięciu zatrudnionych pracowników. Odległość do pokonania na trasie Barbian–Münster to około 140 km. Dlatego wykonawcy musieli liczyć się każdego dnia montażu z koniecznością poświęcenia 3,5 godziny na dojazdy. „To nie stanowiło dla nas problemu“, komentuje Christian Seelaus. „Chętnie pracujemy w Austrii. A dla tego Klienta wykonaliśmy już wiele projektów. Poza tym praca poza granicami kraju dobrze wygląda w portfolio. Oprócz tego jest to w pewnym sensie miła odmiana.“ Pod tym względem przedsiębiorstwo jest bardzo elastyczne. Mniej satysfakcjonujące były rezultaty pracy fachowców od układania płytek: „Nie obłożyli zamontowanych już przez nas słupków. Słupki były natomiast strasznie zabrudzone. Czyszczenie w celu przywrócenia im pierwotnego stanu kosztowało nas cały dzień.“ Dla kogoś, kto zawsze oddaje pracę w nienagannym stanie estetycznym, jest to absolutnie niezrozumiałe. Realizacja projektu trwała łącznie ok. 4–5 tygodni. „Oczywiście nie przebywaliśmy na miejscu przez cały czas. Każdorazowo poświęcaliśmy jeden do dwóch dni na montaż. W międzyczasie kontynuowaliśmy pracę przy innych inwestycjach“, wyjaśnia ślusarz.

Wszystko dobre, co jest wykonane z blachy perforowanej.

„Wzór wygląda naprawdę efektownie. Bardzo podobają mi się te fale utkane ze światła“, przyznaje Christian Seelaus. „Osobiście użyłbym nieco mniej stali nierdzewnej. Ale to już jest kwestia gustu. Najważniejsze, że Klient był zachwycony rezultatem końcowym.“ Głównym zadaniem blachy perforowanej nie było w tym przypadku pełnienie roli przesłony. Chociaż również ta funkcja była to oczywiście jak najbardziej pożądana. Dom jest położony w wyeksponowanym miejscu, a Klient nie chciał być narażony na spojrzenia całkowicie obcych osób. Blacha została jednak wykorzystana przede wszystkim jako dekoracyjny element aranżacji. Niezależnie od tego, czy patrzy się na nią od wewnętrznej, czy od zewnętrznej strony. „Balustrada nie została całkowicie wypełniona. Dzięki temu przepuszcza więcej światła i nie zasłania widoku“, wyjaśnia ślusarz.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.