Siatki cięto-ciągnione MEVACO do produkcji fasad i elementów balustrad

Dom wielopokoleniowy zapewnia większe poczucie wspólnoty

Z ogólnoeuropejskiego sondażu przeprowadzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe wynika, że ponad dwie trzecie osób powyżej 45 roku życia potrafi wyobrazić sobie mieszkanie w domu wielopokoleniowym. „Generacja domów wielopokoleniowych“ wykazuje się aktywnością i zapewnia, że ten trend jest realizowany w praktyce i nikt nie musi żyć samotnie. Doskonałym przykładem jest projekt „Wohnen am Linzerberg“ realizowany w austriackim mieście Gallneukirchen pod patronatem ruchu Diakoniewerk. Bardzo istotną rolę odegrała tu firma Metallbau Blauensteiner GmbH z Naarn w regionie Mühlviertel. Podjęcie decyzji o wykonaniu fasad i elementów balustrad z siatki cięto-ciągnionej MEVACO było łatwe, opowiada Bettina Blauensteiner.

Młodość i starość pod jednym dachem

„Uważamy się za nowoczesną firmę specjalizującą się w konstrukcjach metalowych, która dostarcza ponadczasowe i funkcjonalne rozwiązania w tradycyjnej jakości pracy rzemieślniczej", mówi Bettina Blauensteiner o swojej rodzinnej firmie. Okazało się to również bardzo potrzebne, gdy ewangelicki ruch Diakoniewerk Gallneukirchen wprowadził w życie projekt zachęcający do wspólnego mieszkania ludzi reprezentujących różne pokolenia. Kompleks „Wohnen am Linzerberg“ w Gallneukirchen pod Linzem oferuje 45 pozbawionych barier mieszkań wypełnionych światłem z przestronnymi loggiami, które zostały obudowane siatkami cięto-ciągnionymi o różnych oczkach firmy MEVACO. W przypadku siedemnastu z oferowanych mieszkań gwarantowana jest również opieka, a Diakoniewerk rozlicza koszty, obciążając najemców opłatą ryczałtową. Nieskomplikowany i przekonujący system, który przemawia do młodych rodzin i osób starszych. Wielopokoleniowe domy są postrzegane jako ważne miejsca spotkań, które umożliwiają wzmocnienie więzi między młodym i starszym pokoleniem, dlatego wszystkie udogodnienia niezbędne do codziennego życia powinny znajdować się w odległości spaceru. Właśnie takie warunki gwarantuje „Wohnen am Linzerberg“.

MEVACO jako niezawodny partner branży rzemieślniczej

Ponieważ w wiejskim otoczeniu Gallneukirchen dominują odcienie zieleni, architekci przenieśli wiosenny nastrój wprost do kompleksu mieszkalnego: zastosowana została siatka cięto-ciągniona firmy MEVACO o oczkach rombowych różnej wielkości: 45x45x5, 45x20x5, 45x20x8 oraz 28x13x2, wykonana z aluminium 2,0 mm, malowana proszkowo. Praca przebiegała bez żadnych problemów, opowiada Bettina Blauensteiner: „Od dawna znamy firmę MEVACO. Współpraca z MEVACO charakteryzuje się kompetentnym doradztwem oraz niezawodną i szybką dostawą.“ W tym przypadku mamy do czynienia ze spotkaniem dwóch partnerów, którzy wyznają te same wartości: "Tylko dobrze wyszkoleni pracownicy i przemyślane zarządzanie jakością zapewniają sprawny przebieg realizacji projektu", potwierdza Bettina Blauensteiner.

Tradycja i przyszłość od jednego dostawcy

Nikt nie był w stanie przewidzieć, jak rozwinie się rodzinny biznes, gdy Franz Blauensteiner założył w 1903 roku swój warsztat kowalski. Dziś firma jest postrzegana jako niezawodny partner w dziedzinie lekkich konstrukcji metalowych i szklanych, jak również konstrukcji stalowych i ślusarskich. „Nasza nazwa kojarzy się z eleganckimi, ponadczasowymi, funkcjonalnymi i przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami“, mówi Bettina Blauensteiner, których dopełnieniem są siatki cięto-ciągnione MEVACO: od strony zewnętrznej gwarantują fasadom i elementom balustrad bardzo długi okres użytkowania, przekonując jednocześnie atrakcyjnym wzornictwem. Nic dziwnego, że popyt na mieszkania w obiekcie „Wohnen am Linzerberg“ był wysoki. Pierwsze mieszkania zostały zasiedlone zaledwie rok po rozpoczęciu budowy.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.