Aluminiowa balustrada w centrum Wiednia

Blachy perforowane i profile wykończeniowe MEVACO zapewniają bezpieczeństwo

Od Roberta Stolza po Falco, w jednym wszyscy są zgodni: „O, Wiedniu, Wiedniu, ty jedyny będziesz zawsze miastem moich marzeń” recytują, a chwilę później śpiewają „Hello, hello, Vienna calling”. Tak, Wiedeń przyciąga i pozwala snuć marzenia, nie tylko kompozytorom i poetom, ale także architektom i kreatywnymi rzemieślnikom. Również Attila Kocsi z Zalaegerszeg na Węgrzech może zaśpiewać piosenkę na ten temat. W portfelu jego zamówień stale pojawiają się zamówienia ze stolicy Austrii. Podczas realizacji ostatniego projektu zastosował aluminiowe blachy perforowane MEVACO i profile wykończeniowe. Wykonane zostały z nich balustrady w nowych mieszkaniach własnościowych.

Balustrady z blachy perforowanej do przestronnych budynków mieszkalnych

Aby zamknąć lukę budowlaną, przy ulicy Sperrgasse w Wiedniu na siedmiu kondygnacjach miało powstać 18 mieszkań własnościowych. Nowoczesne lokum z luksusowymi adaptacjami poddaszy zajmuje łącznie powierzchnię 1060 m² . Otrzymaliśmy zlecenie i zamontowaliśmy 250 metrów bieżących balustrad z blachy perforowanej MEVACO, jak również ścianki działowe z blachy perforowanej.”

MEVACO jako partner w dziedzinie szybkiej realizacji

„W fazie planowania omawialiśmy poszczególne pomysły ze zleceniodawcą i architektem. Zawsze mamy przy sobie katalog MEVACO i kilka próbek”, mówi rzemieślnik, wyjaśniając strategię postępowania. „Po wykonaniu projektu budowlanego zamówiliśmy materiał w MEVACO. Gdy nowy budynek był gotowy na tyle, abyśmy mogli wkroczyć do akcji, przeprowadziliśmy pomiary na miejscu i złożyliśmy w MEVACO wiążące zamówienie na materiał. Na Sperrgasse zastosowaliśmy aluminiowe blachy perforowane 3,0 mm Rd 15-30 i Rg 15-36,38 malowane proszkowo po perforacji wraz z dopasowanymi profilami wykończeniowymi GEV 30x30x3 ze stali nierdzewnej 1,5 mm. Na budowie zamontowaliśmy już gotowe elementy.”

Długa współpraca MEVACO z rzemieślnikami

Wykonawca projektu poznał firmę MEVACO na targach branżowych. „Od tamtej pory wiele się zmieniło”, stwierdza Attila Kocsi. „Dzisiaj mogę skorzystać z funkcji wyszukiwania online i w każdej chwili skontaktować się ze specjalistami MEVACO. Bardzo ważne są dla mnie również krótkie terminy dostaw, ponieważ wszystko musi przebiegać znacznie szybciej niż dawniej.” Dzięki MEVACO również kolejny projekt Attili Kocsi i jego zespołu został ukończony w ustalonym terminie.

Rzemieślnicy czerpią korzyści z boomu budowlanego

Bogate portfolio zamówień jest dla Attili Kocsi ważną wskazówką, że produkcja balustrad z blachy perforowanej ma coraz większe znaczenie w przypadku większych projektów budowlanych. W związku z tym odpowiednio ukierunkował działalność swojego zakładu rzemieślniczego MA-SZIN Kft. „Z jednej strony prowadzimy ślusarnię”, opowiada, „z drugiej posiadamy instalację do malowania proszkowego.” W ślusarni Attila Kocsi produkuje prawie wszystko, co może być wykonane ze stali: „Od ozdobnych bram z kutego żelaza po nowoczesne balustrady ze szkła. Oprócz tego części zamienne do wysokiej jakości maszyn przemysłowych lub systemów regałowych dla sklepów z odzieżą. W rzeczywistości trudno wskazać coś, czego nie posiadamy w naszej ofercie. Wszystko jest produkowane na indywidualne zamówienia i w razie potrzeby malowane proszkowo w zakładzie.” Właśnie ze względu na indywidualne podejście do klientów i projektów, firma MEVACO jest właściwym partnerem: „Tutaj, w bardzo krótkim czasie, otrzymuję wszystko, czego potrzebuję”.

Porada: Nie przycinaj profili wykończeniowych zbyt krótko

Oprócz wyzwań technicznych, rzemieślnik musi mieć również na uwadze stale zmieniające się przepisy. „Ciągle pojawia się coś nowego”, przyznaje Attila Kocsi. „Nie ma znaczenia, czy chodzi o przepisy ochronne, normy czy regulacje związane ze statyką.” W kwestiach zawodowych kieruje się wieloletnim doświadczeniem. „Pamiętam naszą pierwszą próbę instalacji zewnętrznej balustrady z blachy perforowanej, która miała miejsce już wiele lat temu”, wspomina. „To było pouczające doświadczenie. Zastosowaliśmy wtedy blachę perforowaną ze stali czarnej, następnie zamontowaliśmy profile wykończeniowe i całość ocynkowaliśmy. W rezultacie uzyskaliśmy zdeformowane pola z zatkanymi otworami. Profile zostały zbyt mocno przycięte, w związku z czym arkusze blachy nie miały możliwości poruszania się. Od tego czasu do zastosowań zewnętrznych preferujemy blachę perforowaną z aluminium lub ze stali nierdzewnej, najlepiej malowaną proszkowo. Pamiętamy także o odpowiedniej długość profili wykończeniowych.”

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.