Nadaj domowi oryginalny charakter

Dzięki zastosowaniu blachy perforowanej Ornament Rain Blox

W aglomeracji Métropole du Grand Paris - liczącej 7 milionów mieszkańców, utworzonej wokół francuskiej stolicy - La Garenne-Colombes jest jedną ze 170 gmin. A jednak stoi tu wyjątkowy dom, jakiego próżno szukać w samym Paryżu. Mieszka w nim również jego budowniczy, Guillaume Campet. Dzięki MEVACO wykonawca zamienił mglisty pomysł w bardzo ceniony obiekt, który ma również wiele użytecznych aspektów. Ale wszystko po kolei. Według relacji Guillaume'a Campeta na początku pojawiło się jednak rozczarowanie.

Blachę perforowaną można bez trudu łączyć z innymi materiałami

„Chciałem, aby mój dom zyskał oryginalny charakter”, opowiada Guillaume Campet. „Blacha perforowana wydawała mi się z wielu powodów atrakcyjnym materiałem. Bez problemu można ją łączyć z kamieniem, drewnem i szkłem. Może być nieprzejrzysta, jeśli ma za zadanie coś zasłonić. Ale równie łatwy do osiągnięcia jest efekt odwrotny, który umożliwia obserwowanie otoczenia ukrytego za blachą perforowaną. Dzięki odpowiedniej perforacji mogę uzyskać bardzo indywidualny rezultat.” Przytoczona wypowiedź świadczy o tym, że Guillaume Campet widział już oczami wyobraźni perforację, która zawładnęła jego umysłem. Jednak gdy prowadzone poszukiwania nie przynosiły spodziewanych rezultatów, początkowy entuzjazm ustąpił miejsca rozczarowaniu. To był moment, w którym nawiązał kontakt z Mélanie Bruneau z MEVACO. „Melanie opowiedziała mi o nowych, indywidualnych ornamentach, które firma MEVACO wprowadziła do oferty z myślą o klientach ceniących kreatywne rozwiązania. To brzmiało dobrze!”

Indywidualna blacha perforowana

Później było już tylko lepiej. „Nic nie jest bardziej indywidualne niż wrażenia estetyczne”, uważał Konrad Fiedler, najważniejszy niemiecki teoretyk sztuki XIX wieku. Z tego samego założenia wychodzą pracownicy MEVACO, wprowadzając do asortymentu firmy różnorodne ornamenty. Blox, Rainblox, Drops, Eternity i Stone to nazwy indywidualnych ornamentów, zaprojektowanych i opracowanych w zakładowej kuźni pomysłów. Najpierw powstał rysunek ornamentu. Następnie usunięte zostały otwory, aby mógł powstać żądany wzór. Jest on teraz zapisany w programie. Po otrzymaniu zamówienia odpowiednie arkusze są perforowane i wysyłane.

Balustrada z blachy perforowanej: bezpieczna i efektowna

Guillaume Campet mógł sam przekonać się, jak indywidualne może być poczucie estetyki: „W domu są trzy rzędy balkonów”, wyjaśnia. „Balustrady z blachy perforowanej powinny mieć więcej otworów w dolnej części, natomiast mniej w górnej. To wygląda jak deszcz, który uderza w szyby okien. W podobny sposób rozkładają się krople: w górnej części szyby gromadzi się mniej kropli niż w dolnej. Perforacja kwadratowa Ornament Rain Blox 10-20 firmy MEVACO potrafi doskonale odwzorować ten efekt.”

Otwarta klatka schodowa z blachy perforowanej stawia czoło deszczowi

Na klatce schodowej urzeczywistniona została kolejna wizja estetyczna Guillaume Campet. „Zastosowano tam blachę perforowaną o perforacji kwadratowej Ornament Blox 10-20, która doskonale harmonizuje z drewnem. Sama klatka schodowa jest otwarta, zrezygnowałem też z przeszklenia za blachą perforowaną. Mimo to deszcz nie wpada do środka!”

Żadnych problemów z docięciem i malowaniem

Guillaume Campet był osobiście zaangażowany w tworzenie konstrukcji. „Arkusze blachy perforowanej w kolorze czarnym RAL 9005 zostały zamontowane na stalowych rurach przy użyciu standardowych nitów w tym samym kolorze, co sprawia, że są niewidoczne”, mówi. „Arkusze docinałem na miejscu, co okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Moim jedynym zmartwieniem było to, że powłoka proszkowa może pęknąć na krawędziach. Została jednak idealnie nałożona i wszystko poszło dobrze.” W ten sposób Guillaume Campet stworzył dom o własnym charakterze, którego oryginalność jest ewenementem nawet na tle dużej metropolii.

Drukuj widok

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.