Dlaczego profesjonalista w zakresie metali używa siatki cięto-ciągnionej?

- Między innymi dlatego, że MEVACO spełnia specjalne wymagania z najwyższą dokładnością.

Dla Klausa Berlemanna jedno jest pewne: szkolenia są ważną częścią sukcesu biznesowego. W naszym centrum szkoleniowym często mocno się głowimy - mówi Berlemann, wytwórca i właściciel hurtowni bram przesuwnych, bramek obrotowych, ogrodzeń, systemów zabezpieczenia dostępu oraz urządzeń do elektronicznego monitoringu ogrodzeń. Ponieważ kto nie idzie do przodu, ten się cofa, monterzy, technicy serwisowi i handlowcy naszych klientów przechodzą u nas intensywne szkolenia. Z pustym żołądkiem trudno się uczyć, więc firmowe centrum szkoleniowe posiada własne bistro.

Głównym produktem firmy są metalowe bramy przesuwne

- Sprawa z nimi nie jest łatwa - mówi Klaus Berlemann. Z prawnego punktu widzenia bramy przesuwne to maszyny, które zazwyczaj są obsługiwane przez ludzi w przestrzeni publicznej. Istnieją przepisy dotyczące zapobiegania wypadkom, które muszą znać pracownicy naszych klientów. Szkolenia techniczne dotyczą szczegółów działania i profesjonalnych rozwiązań. Są ważne dla zapewnienia, że brama przesuwna będzie spełniać swoje zadanie codziennie przez ponad 20 lat, ponieważ takie jest nasze założenie. Z tego powodu monterzy i technicy serwisowi muszą być w stanie poradzić sobie z każdą sytuacją montażową i każdym przypadkiem serwisowym.

Siatka cięto-ciągniona zamontowana pod kątem

Przy planowaniu własnego centrum szkoleniowego Klaus Berlemann wyszedł z następującego założenia: - Oczywiście, mam zamiłowanie do metali. Poza tym jestem bardzo zadowolony ze współpracy z MEVACO, gdzie nawet specjalne zamówienia są zawsze dostarczane z zachowaniem dokładnych wymiarów. Było zatem jasne, że należy zastosować siatkę cięto-ciągnioną. Tym bardziej, że zadanie było kwadraturą koła: w bistro miała powstać nieprzezroczysta powierzchnia, która jednak umożliwiałaby zaglądanie z zewnątrz. - Taki właśnie był pomysł - potwierdza Klaus Berlemann. - Można zajrzeć do bistro z zewnątrz, ale od środka nie powinno być widać prowadzącego do niego korytarza. Dobrze się składa, że szef nadal lubi majsterkować. Ponieważ staram się delegować sprawy administracyjne - mówi z uśmiechem - mogę jeszcze dziś usprawniać procesy produkcyjne. Tak było również w przypadku naszego najnowszego rozwiązania technicznego: drzwi harmonijkowych INOVA, które pod względem estetycznym i jakościowym stały się wyznacznikiem dla innych. Klaus Berlemann znalazł też idealne rozwiązanie kwadratury koła. - W końcu użyliśmy siatki cięto-ciągnionej zamontowanej częściowo pod kątem. Dało to pożądany efekt wizualny.

Jak zakryć krawędzie siatki cięto-ciągnionej?

Zastosowano 20 metrów kwadratowych siatki cięto-ciągnionej o oczkach rombowych o wymiarach 76x35x11 wykonanej z aluminium o grubości 2,0 mm, powlekanej proszkowo we własnym zakładzie tak, aby uzyskała wygląd stali corten. Podczas montażu, krawędzie segmentów siatki cięto-ciągnionej miały być zakryte listwą stalową w celu stworzenia równej powierzchni. - Na początku nie wydawało się to trudne, ale w realizacji okazało się prawdziwym wyzwaniem - mówi Berlemann, uśmiechając się po raz kolejny. Czym byłoby życie zawodowe bez takich wyzwań?

Siatka cięto-ciągniona, beton i drewno dla uzyskania niepowtarzalnego wyglądu

- Już w młodości chciałem realizować swoje własne pomysły - mówi człowiek, który rozpoczął pracę jako rysownik techniczny w dużej firmie, zanim w wieku 24 lat założył własną ślusarnię. - Dotyczy to również łączenia materiałów, które mają ze sobą niewiele wspólnego. Do urządzenia kuchni centrum szkoleniowego użyto betonu. W połączeniu z siatką cięto-ciągnioną o wyglądzie stali corten i drewnianą podłogą powstał niepowtarzalny wygląd, który Klaus Berlemann nazywa „wystrojem przemysłowym w przyjaznym klimacie “. Rozwiązanie sprawdziło się tak dobrze, że Berlemann już robi plany na przyszłość: - Potrzebujemy nowego budynku administracyjnego. Być może ponownie użyjemy tam tej kombinacji materiałów. Jeśli ponownie trzeba będzie znaleźć kwadraturę koła, pracownicy w Schlierbach będą słuchać uważnie. W końcu spełnienie wyjątkowych życzeń to specjalność MEVACO.

Drukuj widok

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.