Siatka cięto-ciągniona o oczkach rombowych Air sprawia, że zakupy awansują do rangi prawdziwego wydarzenia

Outlet Krause A4 promienieje nowym blaskiem

Ta statystyka cieszy każdego sprzedawcę: Kupowanie mody designerskiej jest nadal jedną z ulubionych rozrywek Niemców, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. A jeśli prowadzi się jeden z najnowocześniejszych outletów w kraju, można śmiało powiedzieć: „Osiągnęliśmy sukces!” Erwin Krause z centrum wyprzedażowego Krause w Düren w Nadrenii Północnej-Westfalii nie może powstrzymać uśmiechu. W końcu droga, którą przebył, ugruntowując swoją pozycję w branży modowej, nie była od początku czymś oczywistym. „Z wykształcenia jestem chemikiem nuklearnym”, mówi najpiękniejszym dialektem reńskim. „Gdy zaczynałem swoją przygodę ze światem mody, wiedziałem o nim tyle, co krowa o grze pianinie.” Ale jest coś, co przyznaje z wyraźną satysfakcją: Strzałem w dziesiątkę była nowa aranżacja przestrzeni sprzedażowej typu „pop-up store” w centrum outletowym A4. Wraz z projektantem Davidem Kleinem Erwin Krause postawił na trójwymiarową siatkę cięto-ciągnioną o oczkach rombowych Air firmy MEVACO, jeden z najnowszych innowacyjnych produktów zaprojektowanych w Schlierbach. Jest to siatka cięto-ciągniona, która powstaje w wyniku rozciągania arkusza blachy perforowanej, umożliwiając uzyskanie efektu trójwymiarowości. „W aranżacji powierzchni sklepu liczy się przede wszystkim to, czego ludzie dotąd nie widzieli”, wyjaśnia podjętą decyzję.

Co można zrobić z 21 regałami karuzelowymi do wykładzin?

Każdy budynek ma swoją historię. Dotyczy to również centrum wyprzedażowego Krause A4. Wcześniej istniała tu hurtownia dywanów i tapet. Z tego okresu pochodzi 21 regałów karuzelowych do wykładzin. Są to ogromne maszyny, na których można prezentować duże dywany. Erwin Krause zadał sobie pytanie: „Czy powinienem je zdemontować, czy raczej znajdziemy twórczy pomysł na wykorzystanie ich do naszych celów?” Wspólnie z Davidem Kleinem zaczął analizować sytuację, w której się znalazł. Z jednej strony przestrzeń magazynową regałów karuzelowych można racjonalnie wykorzystać, z drugiej strony zdecydowanie nie są to elementy przykuwające wzrok. „Chyba, że je zabudujemy” - Erwin Krause wpada w końcu na doskonały pomysł. „I to w taki sposób, aby obudowa nie zasłaniała wszystkiego, a jednocześnie ukrywała to, co konieczne.”

Półprzejrzystość siatki cięto-ciągnionej Romb Air okazała się idealnym rozwiązaniem

Erwin Krause i David Klein nazwali swoją wizję aranżacji sklepu „atmosferą loftową ze zdefiniowanym stopniem półprzejrzystości.” I właśnie ta półprzejrzystość okazała się prawdziwym wyzwaniem. „Na rynku nie mogliśmy znaleźć tego, co było nam potrzebne”, wspomina Erwin Krause. „Testowaliśmy różne rodzaje siatki cięto-ciągnionej i blachy perforowanej, ale oczka i otwory były zawsze zbyt przejrzyste. Następnie rozmawialiśmy z pracownikiem MEVACO, który miał dla nas dobre wieści: Mamy coś zupełnie nowego i już wysyłamy próbki. Wkrótce mieliśmy przed sobą trójwymiarową siatkę cięto-ciągnioną Romb Air, która od razu przypadła nam do gustu! Dzięki temu udało nam się osiągnąć zamierzony efekt.” Kolejnym krokiem było sprawdzenie siatki Romb Air w praktyce. „Współpraca z MEVACO układała się naprawdę bardzo dobrze”, opowiada Krause. „Dostarczyli nam jeszcze większe arkusze. Testowaliśmy różne możliwości, dopóki nie uzyskaliśmy absolutnej pewności: Teraz jesteśmy w stanie zabudować regały karuzelowe.”

Stalowa rama to podstawa

A mówiąc inaczej, bo przecież działamy w branży modowej: regały karuzelowe zostały odziane. Okazało się, że wcale nie było to łatwe zadanie. „Najpierw chcieliśmy zbudować stalową ramę wokół regałów okrężnych. Na niej miały być zamontowane siatki cięto-ciągnione MEVACO. Ostatecznie nie doszło jednak do realizacji tego pomysłu.” Powód: Wprawdzie wszystkie regały okrężne wyglądają tak samo, diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Regały znacząco różnią się swoją geometrią. Z tego powodu stalowy gorset wiązałby się ze zbyt wysokimi nakładami. „Właśnie dlatego zatrudniliśmy stolarza”, mówi Erwin Krause, „który wykonał dla nas ramy z drewna”

Materiałowy miks z siatki cięto-ciągnionej, stali i drewna

Konstrukcja nośna została wykonana ze stali, natomiast w przypadku pozostałych elementów użyto drewna. Drewno zostało wybarwione na ciemny kolor, aby miks materiałów nie rzucał się w oczy. Do drewna przykręcone zostały panele siatki cięto-ciągnionej. Regały karuzelowe mogą być wprawiane w ruch za pomocą łańcuchów. W przeszłości mechanika wykorzystywana była do prezentacji różnych wykładzin. Erwin Krause dostrzegł w tym pomysłowy sposób przechowywania dużej liczby z ponad 55 000 artykułów odzieżowych dostępnych w punkcie sprzedaży. Ale jego urzeczywistnienie wymagało wyeliminowania potencjalnych zagrożeń.

Siatka cięto-ciągniona osłonięta dodatkowo od wewnątrz

„Gdy wprawiamy regał karuzelowy w ruch w celu umieszczenia w nim nowego towaru, siatka cięto-ciągniona może mieć kontakt z tkaninami”, wyjaśnia Erwin Krause. „W tym przypadku zwycięzca jest tylko jeden. Dlatego siatkę cięto-ciągnioną musieliśmy pokryć od wewnątrz folią polietylenową. Nic nie może się o nią zaczepić - nawet jedwabne bluzki są teraz całkowicie bezpieczne.”

Siatkę cięto-ciągnioną Romb Air oświetlają diody LED

Ponieważ prezentacja ma kluczowe znaczenie w modzie, dolne części regałów okrężnych zostały wycięte. W ten sposób oferta może być stylowo zaprezentowana na stojakach rolkowych i jest łatwo dostępna dla klientów. Aby podkreślić industrialny charakter pomieszczenia, wyeksponowano koła zębate z przodu regałów karuzelowych, a całość oświetlono diodami LED. „Do tego celu wybraliśmy temperaturę barwową o wartości 4000 stopni Kelvina”, mówi Erwin Krause. To neutralnie białe, jasne, ale nieoślepiające światło odbija się w siatce cięto-ciągnionej i sprawia, że oferowane towary są doskonale widoczne.

Outlet modowy stawia na pojedyncze sztuki

W odróżnieniu od przeważającej części konkurencji, outlet modowy Krause A4 jest przedsięwzięciem rodzinnym. Wyraźną różnicę widać również w asortymencie: „Nasi handlowcy podróżują po całych w Niemczech”, podkreśla Erwin Krause, przybliżając zasadę prowadzenia działalności. „Nigdzie nie mamy żadnych zobowiązań zakupowych, otrzymujemy towary pochodzące z handlu detalicznego. Wśród nich znajduje się zawsze wiele pojedynczych sztuk, co oczywiście cieszy naszych klientów.” Pozostała oferta dla klientów jest również niezwykle zróżnicowana: kino podwodne, bufety przekąskowe, bezpłatne gazety, kąciki zabaw dla dzieci - a teraz także lśniący „pop-up store”, który zawdzięcza swoją aranżację siatce cięto-ciągnionej Romb Air firmy MEVACO i w Niemczech nie ma sobie równych.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.