Architektoniczne arcydzieło w spektakularnym krajobrazie

Okładziny kolumn wykonane z blachy perforowanej dają wizualny efekt wow

Dla pracowników Metall Ritten z Klobenstein w Tyrolu Południowym sprawa jest jasna: - Nowoczesne winnice są arcydziełami architektury, które harmonijnie wkomponowują się w krajobraz - mówią. - Stanowią one wyraz pewności siebie producentów wina z Tyrolu Południowego, którzy znaleźli się w czołówce Europy w swojej branży. Obecnie już ponad 40 winnic łączy świat architektury i natury. Takie nietypowe projekty wymagają odważnych i niezawodnych partnerów. Wtedy zaczyna się nasza praca. Wszyscy z pasją zajmujemy się rzemiosłem metalowym i od prawie 30 lat produkujemy i montujemy konstrukcje i fasady najwyższej jakości. W ten sposób stajemy się częścią realizacji ponadczasowej i zrównoważonej architektury. Ponadczasowość i zrównoważony rozwój są zatem kluczowymi słowami. Nic dziwnego więc, że blachy perforowane MEVACO zostały wykorzystane podczas renowacji winnicy Tramin.

Kolumny zapewniają podparcie, blacha perforowana lśni

Winiarz Willi Stürz i kierownik ds. PR Günther Facchinelli z winnicy Tramin również to potwierdzają: - Cieszymy się bardzo, że włoskie białe wino po raz pierwszy zostało ocenione na 100 punktów na 100 przez wiodące światowe czasopismo „Robert Parker's Wine Advocate“. Wino Gewürztraminer, które odniosło ten spektakularny sukces, pochodzi z naszej winnicy Tramin i jest pierwszym włoskim winem z maksymalną notą, niepochodzącym z klasycznych regionów winiarskich Toskanii lub Piemontu. Jest to wielki sukces, który będzie wspierać rozwój całego regionu winiarskiego, jakim jest Tyrol Południowy. Winiarz Willi Stürz mówi: - Ponieważ nasze winnice znajdują się na obszarze alpejskim na wysokości od 200 do 850 m n.p.m., istnieje wiele stref mikroklimatycznych z glebami o różnym składzie. Różnice te wykorzystujemy w produkcji wina. Powinno to również znaleźć odzwierciedlenie w architekturze winnicy. Wspólnie z wybitnym architektem Wernerem Tschollem stworzyliśmy budynek o doskonałej strukturze funkcjonalnej. W części dolnej przebiegają wszystkie procesy produkcji wina. Na górze natomiast znajduje się mnóstwo miejsca dla odwiedzających, którzy mogą rozkoszować się winem w otoczeniu gór, winnic i jeziora. Wzrok przyciągają cylindryczne kształty przypominające winorośl, w których blacha perforowana MEVACO dba o wizualny efekt wow.

Perfekcyjna obróbka blach perforowanych

Każdy koneser wina wie, że przyjemność poprzedza ciężka praca. Dotyczy to również przebudowy winnicy Tramin. Wymagała ona prac rzemieślniczych o wysokim stopniu trudności. - Prace te mogły zostać wykonane optymalnie i terminowo jedynie dzięki dużej staranności - podkreśla Willi Stürz, który koordynował przebudowę winnicy. - Współpraca z Metall Ritten układała się bardzo dobrze. Pracownicy Metall Ritten odpowiadają: - Jako specjaliści od metali, zajmujemy się tym materiałem codziennie. Metale można łączyć w niezliczonych zastosowaniach, co inspiruje nas do tworzenia ponadczasowych realizacji. Z takim partnerem jak MEVACO, wszystko jest możliwe. Do wykonania okładzin kolumn specjaliści w dziedzinie metali wybrali blachę perforowaną o grubości 2 mm, powlekaną proszkowo, o okrągłej perforacji Rg 5-15. Łącznie obróbce poddano 300 metrów kwadratowych blachy. Wymagało to sporo pracy ręcznej - mówią rzemieślnicy z Tyrolu Południowego. Precyzja jest wyjątkowo istotna, zwłaszcza na krawędziach. Szczególna staranność jest nieodzowna, ponieważ efekty tej ręcznej pracy są widoczne, i są dowodem jakości naszej pracy.

Blacha perforowana może być stosowana elastycznie

W winnicy istotne są również umiejętności rzemieślnicze. Oprócz historycznej odmiany winogron Gewürztraminer uprawia się tu również Lagrein, Blauburgunder, Vernatsch, Chardonnay, Pinot Grigio, Weißburgunder i Sauvignon. Struktura własności winiarni także jest złożona. - Wymaga to elastyczności wszystkich zainteresowanych stron - potwierdza Günther Facchinelli. Architektura budynku i zastosowana blacha perforowana MEVACO spełniają ten wymóg. Dlatego winiarnia Tramin patrzy w przyszłość z ufnością: - Nadal rozwijamy nasze koncepcje zrównoważonego rozwoju, aby zachować żyzność gleby - mówi winiarz, Willi Stürz. - Podążając tą drogą chcemy osiągnąć najwyższe międzynarodowe uznanie dla naszych win o intensywnej owocowej nucie.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.