Nowoczesne schody wykonane z nierdzewnej blachy perforowanej

Co jest ważne nad morzem? Oczywiście ochrona przed korozją!

Jest czego pozazdrościć: małe miasteczko Loano w Ligurii słynie z wyjątkowo łagodnego klimatu śródziemnomorskiego. To oddalone o około 30 kilometrów od stolicy prowincji Savony i 80 kilometrów od Genui miasteczko jest osłonięte od wiatru przez masywne pasmo górskie. Przed miasteczkiem rozciąga się Morze Śródziemne, za nim Monte Carmo di Loano o wysokości 1400 metrów, a mieszkańcy stale cieszą się przyjemnymi temperaturami. Kiedy ludzie o artystycznej duszy, tacy jak architekt i malarz Massimo Allegro współpracują z doświadczonym specjalistą od metali, Alessandro Marrim, rezultat może być wyłącznie pozytywny. W tym przypadku jest to budynek mieszkalny z sześcioma lokalami, w którym istotną rolę odgrywa blacha perforowana MEVACO. Cylindryczna osłona schodów zewnętrznych oraz bramy wykonana jest z blachy perforowanej Creativ Line fala ze stali nierdzewnej o grubości 1,5 mm, szlifowanej obustronnie. To po prostu dobrze wygląda, czy jest też inny powód? Oczywiście, że tak. Alessandro Marri wyjaśnia: - Kiedy masz morze za progiem, jako specjalista od metali musisz automatycznie zająć się kwestią ochrony przed korozją.

Kto nie chce mieć rdzy, stawia na stal nierdzewną

Alessandro Marri wie, o czym mówi. Jego firma Marri Srl istnieje w Loano od ponad dwudziestu lat, a przez cały ten czas ochrona przed korozją była jednym z jej najważniejszych wyzwań. - Tutejsze powietrze jest słone. Dlatego właśnie specjalizujemy się w obróbce stali nierdzewnej - mówi Marri. - Posiadamy nowoczesny park maszynowy z elektronicznie sterowanymi systemami wykrawania, składania i cięcia laserowego, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą precyzję obróbki blachy ze stali nierdzewnej. To know-how zostało również wykorzystane przy realizacji zlecenia architekta Massimo Allegro.

Blacha perforowana ze stali nierdzewnej jest odporna na sól zawartą w powietrzu

Architekt również posiada biuro w Loano. Dlatego szczególnie miło było budować dom w sąsiedztwie. Kiedy przyszło do budowy zewnętrznych schodów i bramy wjazdowej, po raz kolejny pojawiła się kwestia ochrony przed korozją. Architekt znalazł rozwiązanie po drugiej stronie Alp: blacha perforowana ze stali nierdzewnej MEVACO jest odporna na sól zawartą w śródziemnomorskim powietrzu.

Spiralne schody z blachy perforowanej

Architekt Massimo Allegro zaplanował występy stanowiące przedłużenie balkonów na fasadzie - mówi specjalista od metali. - Zamontowaliśmy tam kątowniki i specjalne haki, do których przymocowaliśmy spiralne schody w narożnikach budynku. Prowadzą one z balkonów na pierwszym piętrze do balkonów na drugim piętrze, co oznacza wysokość 3,60 m. Schody składają się z trzech części, które ustawiliśmy jedna na drugiej. Ponieważ połączenia są prawie niewidoczne, z zewnątrz powstaje wrażenie jednolitości.

Blacha perforowana jest elastyczna i stabilna

- Blacha perforowana ma wiele korzystnych właściwości - kontynuuje Alessandro Marri. - Jedną z nich jest to, że można ją łatwo giąć. Aby wykonać zaokrąglenia nie musieliśmy więc używać maszyn. Zrobiliśmy to ręcznie w warsztacie. A co z bezpieczeństwem? Blacha perforowana zastępuje przecież balustradę. Marri uśmiecha się: - I tu dochodzimy do kolejnej zalety blachy perforowanej: jest elastyczna a jednocześnie stabilna. Poza tym zamontowaliśmy konstrukcję metalową w kształcie gwiazdy, zwiększającą stabilność cylindra u podstawy. W tym przypadku cylinder był cylindrem tylko w ¾: trzy czwarte były okrągłe, a jedna czwarta stanowiła mocowanie do fasady. - Daje to średnicę 1,5 metra - mówi Alessandro Marri - która wystarczy, aby wygodnie wchodzić i schodzić po schodach.

Creative Line fala jako element łączący

Architekt Massimo Allegro przemyślał to dokładnie: podczas gdy w budynku formy sześcianu i cylindra tworzą wizualny kontrast, małe fale w blasze perforowanej zapewniają niezbędne połączenie. Jest to również uwzględnione w marmurowej fasadzie: fale zdają się tańczyć na białym kamieniu, gdy promienie słońca padają przez blachę perforowaną i tworzą tę wyrafinowaną grę światła i cienia. Wtedy od razu wiadomo, gdzie się znajdujemy: we cudownym miejscu nad morzem, gdzie jedni spędzają wakacje, a inni mają szczęście mieszkać przez cały rok.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.