Nowoczesny hotel w miejscu przesiąkniętym tradycją

Siatka cięto-ciągniona zapewnia dyskretne bezpieczeństwo

Dla mieszkańców miasta i okolic Göppingen stanowi centrum życia, w którym mogą pracować, uczyć się i studiować, cieszyć się wolnym czasem i robić zakupy. Dla turystów miasto nad rzeką Fils jest popularnym miejscem oferującym przyjemne spacery po mieście i wycieczki do Jury Szwabskiej. Dla historyków miasto związane z dynastią Hohenstaufów jest źródłem myśli europejskiej, ponieważ to właśnie przedstawiciele tej dynastii, cesarze Barbarossa i Fryderyk II, rozszerzyli w okresie Świętego Cesarstwa Rzymskiego swoje terytorium od granicy duńskiej po Sycylię, tworząc nie tylko nowy system prawny, ale także zakładając miasta i uniwersytety. Dla Klausa von Bocka, architekta mieszkającego w mieście, Göppingen stało się przestrzenią transformacji, w której jego biuro odegrało kluczową rolę. Ponieważ Göppingen odmładza się, zrzuca skórę, przekształca się w nowoczesne miasto. Holiday Inn Express, który dzięki projektowi Klausa von Bocka dorównuje świetnością stojącemu wcześniej w tym miejscu budynkowi „Hotel zu den Aposteln” (Hotel pod Apostołami), stał się symbolem tego procesu. Oczywiście z wykorzystaniem siatki cięto-ciągnionej MEVACO - w końcu dla nas, jako wiodącego dostawcy siatki cięto-ciągnionej, blachy perforowanej, siatki plecionej i siatki zgrzewanej miasto Göppingen jest dla nas ważnym miejscem, z którym czujemy się blisko związani.

Siatka cięto-ciągniona w wejściu do hotelu

„Hotel pod Apostołami miał wielowiekową historię i zawsze był najważniejszym domem na tym placu”, opowiada Klaus von Bock. „Jednak budynku, który niegdyś kształtował krajobraz miasta, nie udało się zachować. Pojawił się więc pomysł zrekonstruowania go w taki sposób, aby spełniał współczesne wymagania stawiane nowoczesnemu hotelowi. W związku z tym konieczne było wybudowanie całego kompleksu Apostelhof z prywatnymi dziedzińcami dla mieszkańców oraz nowym placem zabaw dla dzieci uczęszczających do przyległego przedszkola.” Było więc co robić po tym, jak biuro architektoniczne zdobyło w 2018 roku I nagrodę w ogłoszonym wówczas konkursie. Podczas realizacji tego wymagającego projektu strefa wejściowa nowego hotelu Holiday Inn Express została obłożona siatką cięto-ciągnioną MEVACO o wymiarach 150x56x21,5 i grubości materiału 1,5 mm, która została następnie pomalowana proszkowo.

Siatka cięto-ciągniona zapewnia światło dzienne na drodze ewakuacyjnej

Słowa Klausa von Bocka „wymagania stawiane nowoczesnemu hotelowi” przywodzą na myśl przede wszystkim wygodne pokoje, przytulny hol i estetyczne miejsca na śniadanie. To oczywiście prawda, ale zadaniem architektów jest dopracowanie wielu niezauważalnych szczegółów: dotyczy to między innymi dróg ewakuacyjnych, które - miejmy nadzieję - nigdy nie będą potrzebne, ale gdyby były, wszystko musi być w stu procentach zgodne z obowiązującymi normami. Wiąże się to również z dobrą widocznością. Klaus von Bock zadbał o to, stosując siatkę cięto-ciągnioną MEVACO, która przepuszcza światło dzienne, dzięki czemu oświetlona jest zarówno droga ewakuacyjna, jak i przyległe pomieszczenia pomocnicze salonu optycznego. Zapewniona jest również prawidłowa cyrkulacja powietrza. Nie bez znaczenia jest także inny aspekt: „Siatka cięto-ciągniona służy nam również jako atrakcyjna pod względem wizualnym osłona prywatności”, dodaje architekt.

Czytnik kart zintegrowany z siatką cięto-ciągnioną w drzwiach wejściowych

O komforcie można mówić wtedy, gdy wszystko jest proste. Obejmuje to również możliwość wejścia do hotelu o każdej porze dnia i nocy. Zapewnia ją dyskretnie zamontowany czytnik kart zintegrowany z siatką cięto-ciągnioną MEVACO. W innej wnęce architekci umieścili tablicę pamiątkową nawiązującą do dawnego „Hotelu pod Apostołami”, która cieszy się dużym zainteresowaniem gości. W końcu każdy chce wiedzieć, skąd wzięła się ta niezwykła nazwa, i oto dowiaduje się: Właściciel karczmy, która znajdowała się u bram miasta w połowie XVII wieku, umożliwiając spóźnionym podróżnym spędzenie nocy, przechowanie powozów i opiekę mad końmi, nazywany był „Apostołem”. Dziś nazwę tę nosi cała dzielnica: Georg Schwarz, bo tak brzmiało prawdziwe imię i nazwisko karczmarza, byłby z pewnością zadowolony z tego faktu.

Drzwi w ścianie z siatki cięto-ciągnionej otwierają się tylko od wewnątrz

Wracając do aspektu bezpieczeństwa: Aby je zagwarantować, architekci zaplanowali wyjścia drzwiami ewakuacyjnymi z parkingu podziemnego i piwnicy oraz drugą drogę ewakuacyjną z salonu optycznego do części budynku pokrytej siatką cięto-ciągnioną. Dlatego zainstalowano dwoje drzwi, które można otworzyć tylko od wewnątrz. Z zewnątrz natomiast są one widoczne dopiero na drugi rzut oka, ponieważ w tym przypadku istotne jest również to, aby ściana z siatki cięto-ciągnionej sprawiała wrażenie jednolitej konstrukcji. Ponieważ ściana jest narażona na zewnętrzne warunki atmosferyczne, malowanie proszkowe z podkładem zapewniło ochronę antykorozyjną.

Nowy blask dla Göppingen

Dla Klausa von Bocka jedno jest pewne: kompleks Apostelhof i zintegrowany z nim hotel Holiday Inn Express zdecydowanie podnosi atrakcyjność miasta Göppingen. Zwłaszcza, że ambitne projekty wiązane z nową aranżacją śródmiejskich budynków i przestrzeni publicznych na tym się nie kończą. Jego kreatywny zespół zamierza realizować niestandardowe koncepcje również w przyszłości.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.