Kiedy mistrz ślusarski wykonuje coś dla siebie

Szczególny rodzaj ogrodzenia z blachy perforowanej

Dlaczego nie wybrać się na wędrówkę, na przykład Saksońskim Szlakiem Wina? Po prostu podążaj za znakami z czerwonym winogronem, które prowadzą cię od jednej dobrej kropli wina do następnej. I nagle za szczytami Weinböhla pojawia się mała wioska Niederau. Znajduje się tu nie tylko najstarszy w Niemczech dworzec kolejowy, ale także odkryjemy szczególnie piękny płot z blachy perforowanej. Jak wiele rzeczy tutaj, ma on swoją historię, w której blacha perforowana MEVACO odgrywa ważną rolę.

Perforowana folia zapewnia optymalną ochronę prywatności

Jest to bogaty kulturowo zakątek Niemiec, Dresdner Elbland - Saksonska Kraina Łaby . Niedaleko od Niederau znajduje się porcelanowe miasto Miśnia. Podczas spaceru po wiosce wzrok pada na wiatrak wieżowy i szczególnie piękny płot z blachy perforowanej, który otacza dom rzemieślnika Uwe Heimanna. Jak dobry jest ten rzemieślnik, staje się jasne po tym, jak dowiadujemy się, że sam postawił ogrodzenie. Jak to się stało, że zajął się konstrukcjami metalowymi? Uwe Heimann śmieje się: "Uczyłem się zawodu jako praktykant. Po pięciu latach poszedłem do szkoły mistrzowskiej. Od 2006 roku prowadzę własną działalność gospodarczą." Na nasze pytanie, z jakiej blachy perforowanej wykonano to ogrodzenie, odpowiada: "Łącznie 11 blach perforowanych MEVACO Krzyżyk 11 ze stali 1,5 mm, ocynkowanych metodą Sendzimira, a następnie pomalowanych proszkowo na kolor DB 703".

Blacha perforowana chroni przed niepożądanymi spojrzeniami i jednocześnie nadaje lekkości

Czy doświadczonemu mistrzowi ślusarskiemu łatwiej jest znaleźć odpowiednie ogrodzenie dla swojego domu? A może nie, bo dylemat wyboru jest zbyt wielki? W końcu Uwe Heimann postawił już w swoim życiu prawie każdy rodzaj ogrodzenia z metalu, jakie tylko można postawić: Do jego oferty należą systemy bram i ogrodzeń wraz z towarzyszącymi im usługami betoniarskimi, murarskimi i elektronicznymi. W ramach kompleksowej usługi montuje również ogrodzenia z podwójnych, metalowych sztachet. Jeśli życzenia klienta są nieco bardziej nietypowe, Uwe Heimann zajmuje się również renowacją historycznych konstrukcji metalowych. Jak więc postępować, gdy jest to nasza własna własność? Czy różni się to od pracy dla obcych? Mistrz rzemiosła kręci głową: "Dla mnie najważniejsze jest to, żeby wyszło z tego to, co najlepsze" - odpowiada. Jego klienci będą z tego powodu zadowoleni. Tak jak on sam, kiedy jako klient MEVACO, cieszył się, że od razu znalazł optymalną blachę perforowaną dla swoich potrzeb: "Chciałem czegoś, co przerywałoby zasłonę prywatności", wyjaśnia. "Perforacja Krzyżyk 11 jest optymalna do tego celu".

Blacha perforowana na przemian z blachą gładką

Jednak Uwe Heimann nie miał na myśli ciągłego ogrodzenia z blachy perforowanej. "Pomiędzy blachy perforowane MEVACO włożyłem płaskie elementy dystansowe z gładkiej blachy ocynkowanej o grubości 1,25 mm", wyjaśnia. Dzięki dwóm pracownikom z jego firmy prace przebiegły szybko. "Jesteśmy przyzwyczajeni do wstępnego montażu w warsztacie lub do wykonywania wszystkiego na miejscu, w zależności od sytuacji", mówi mistrz rzemiosła i dodaje z uśmiechem: "To jest właśnie piękno mojego zawodu: kreatywność, której wymaga każde nowe zadanie. Co również wyróżnia moją firmę: Jesteśmy mali, znani i bardzo elastyczni w naszej pracy!

Blacha perforowana i wino - dobre połączenie

"Jestem klientem MEVACO i jak zawsze wszystko poszło bardzo dobrze", mówi nam Uwe Heimann. Cieszymy się z tego i na pewno wrócimy do tej okolicy, gdzie winorośl bujnie rośnie, a ogrodzenia z blachy perforowanej są szczególnie piękne.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.