Żadnych niepożądanych intruzów

Osłona słoneczna i zabezpieczenie przed włamaniem z blachą perforowaną w roli głównej

Nikt nie ma ochoty na wizytę włamywacza. Ani też w upalne dni na słońce w domu. Blacha perforowana MEVACO jest skuteczną ochroną w obu przypadkach, będąc jednocześnie bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Filigranowy design z serii Creativ Line Elipsa jest zdumiewająco wytrzymały. Poza tym gwarantuje fascynującą grę światła wewnątrz pomieszczenia.

Witamy w świecie światłocieni!

Dla włoskiej firmy TWILS produkującej łóżka architekt Mario Piaser wykreował innowacyjną siedzibę, w której dominuje sztuka relaksu. Dzień i noc miały stanowić motto projektu, a blacha perforowana umożliwić jego realizację. Posłużyła ona nie tylko za osłony słoneczne i zabezpieczenie przed włamaniem, ale również jest pięknym elementem dekoracyjnym. Materiał ten jest mocny i stabilny, a jednocześnie filigranowy. Gdy tylko zaświeci słońce, wewnątrz pomieszczenia powstają przepiękne światłocienie. Noc. Dzień.

Program firmy TWILS streszcza się w jej nazwie, która składa się z pierwszych liter imion rodzeństwa:

Tiziano, Wilma, Luisella i Simone Carnieletto. Również filozofia firmy jest rodzinna. To właśnie z niej wywodzi się życzenie stworzenia miejsca, w którym można przyjmować zarówno gości firmy jak i członków rodziny. Marzio Piaser wpadł na pomysł: zmienić pierwotny dom mieszkalny w zamknięty sześcian, w którym zgodnie z identyfikacją wizualną firmy TWILS będą dominować dwa kolory: czarny i biały. „Skojarzenie z dniem i nocą jest dla nas bardzo ważne“, wyjaśnia Marzio Piaser, który czerpie inspiracje od Le Corbusiera oraz wiedeńskiego secesjonisty Otto Wagnera. „W ciągu dnia budynek jest ciemny. W nocy zaś, gdy w środku pali się światło, budowla jaśnieje. Dla uzyskania tego efektu idealnie nadaje się blacha perforowana.“ Marzio Piaser przysłonił okna sześcianu blachą perforowaną MEVACO. „Wydaje się, że blacha o perforacji CREATIV LINE zaciemnia wnętrze budynku“, mówi architekt. „Jednak, gdy tylko zaświeci słońce, migoczące promyki rozświetlają pomieszczenia.“ Oprócz aspektu wzornictwa Marzio Piaser docenia również funkcjonalność blachy perforowanej: „Materiał ten mogę z czystym sumieniem polecić na osłony słoneczne i zabezpieczenie przed włamaniem. Blacha perforowana jest elementem ozdobnym o wszechstronnym zastosowaniu.“ Wewnątrz sześcianu, obok powierzchni wystawowej, znajduje się sala przyjęć z dużym stołem, przy którym przyjmowani są goście, jak w typowo włoskiej rodzinie. Nie ma wątpliwości, że również zagraniczni goście firmy TWILS czują się tu dobrze. Właśnie tak, jak tego sobie życzyli właściciele: „the innovator for the art of relaxation“.

Drukuj widok

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.