SR_IV-ME-1-Elsaesser_h2
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

„szybciej poznaję ceny. To wszystko upraszcza.“

Martin Elsässer w wywiadzie na temat czasu

Martin Elsässer jest specjalistą w dziedzinie konstrukcji metalowych z prawdziwego zamiłowania – od ponad 35 lat posiada tytuł mistrza i nawet w wolnym czasie działa w cechu jako rzeczoznawca. Firma Mössinger Stahl- und Metallbau GmbH, dla której pracuje, należy do największych zakładów w okolicach Pforzheim. Na ponad 1500 m2 zatrudnionych jest ponad 30 pracowników. Przedsiębiorstwo istnieje od 1926 roku i jest obecnie prowadzone przez czwartą generację rodziny właściciela, Ullego Wetzela.

Panie Elsässer, jaką rolę w Pana codziennej pracy odgrywa czas?

Ciągle pracujemy pod presją czasu. Dzień roboczy ma jednak ograniczone ramy czasowe, w których należy wykonać większość zaplanowanych zadań.

Ile czasu tygodniowo spędza Pan u Klientów, a ile w warsztacie?

20% u Klientów, 20% w warsztacie, 60% w biurze. To znaczy: jestem w zakładzie, w biurze i u Klienta – i to wszystko właściwie jednocześnie.

Często próbuje Pan „oszczędzać“ czas?

Oszczędzać czas to za dużo powiedziane. Czas jest niepodzielny, więc tak naprawdę nie da się go chyba zaoszczędzić, prawda? Staram się zoptymalizować procesy pracy w taki sposób, aby nie trwały zbyt długo. Ale jest to bardzo trudne, ponieważ nie można przewidzieć wszystkiego, co wydarzy się w trakcie wykonywania pracy. Na przykład tego, że podczas sporządzania kalkulacji zadzwoni Klient. Takie przypadki odrywania się od pracy wymykają się spod kontroli. Nie można przecież powiedzieć: jestem teraz zajęty i nie mogę się tym zająć. W końcu to również należy do moich obowiązków. A kiedy dzwoni Klient, nie mam cienia wątpliwości: Klient jest najważniejszy. Dlatego trudno mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Często ratuję się tym, że część pracy zabieram do domu. Klienta, który czeka na ofertę, nie interesuje fakt, że przez cały dzień robiłem coś innego. Jeśli jest coś do zrobienia, musi być zrobione. (Akurat w tym momencie dzwoni jego komórka- krótka przerwa)

Czy często pracuje Pan w tak gorączkowej atmosferze? Jak Pan sobie z tym radzi?

Właściwie zawsze jest nieco nerwowo. Zaczyna się już rano i kończy dopiero wieczorem. Zdarzają się również wieczory spędzane na załatwianiu różnych spraw przez telefon komórkowy. Wyjście z budynku firmy niczego nie zmienia. Tak już po prostu jest. Nie jestem tym zaskoczony. Wcześniej prowadziłem własny zakład, który później połączył się z firmą Mössinger. (Znowu dzwoni komórka. Krótko udziela Klientowi informacji o terminie.)

Ile czas zajmuje Panu sporządzenie oferty?

Około 1-2 godzin. Przede wszystkim zależy to od tego, o jaki produkt chodzi. Przygotowanie oferty może czasami potrwać do dwóch dni.

Na ile pomocna przy sporządzaniu ofert jest dla Pana możliwość uzyskania w MEVACO natychmiastowej informacji o cenie (online lub telefonicznie)?

Szybciej poznaję ceny, to wszystko upraszcza. Nie muszę zadawać dodatkowych pytań i czekać później na odpowiedź. Siedząc przy komputerze, mogę od razu uzyskać niezbędne informacje. To naprawdę świetne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić czas.

Czy korzysta Pan również z możliwości sprawdzenia czasu realizacji zamówienia?

Wiem, że MEVACO ma bardzo krótkie terminy realizacji. Mam pewność, że jeżeli dzisiaj złożę w MEVACO zamówienie, towar zostanie dostarczony w ciągu kilku dni. W przypadku produktów magazynowych można to również uwzględnić przy sporządzaniu oferty. Nasi Klienci pytają między innymi o oferowany przez nas czas realizacji.

Czyli zaletą jest również możliwość przekazania swoi Klientom konkretnych informacji?

Tak, jeżeli towar zostanie dostarczony wcześniej, ja również mogę szybciej wykonać zlecenie. Oczywiście zdarzają się także przypadki, gdy czas naprawdę nagli, nie miałbym nad nimi kontroli, gdybym nie mógł określić czasu realizacji zlecenia przez MEVACO.

Czy często dzwoni Pan do MEVACO?

Obecnie właściwie w ogóle nie dzwonię, w zasadzie tylko wtedy gdy mam jakiś problem, w pozostałych przypadkach zaglądam po prostu na stronę internetową. Większość naszych zamówień dotyczy towarów magazynowych, a te można szybko i łatwo odnaleźć w sklepie internetowym.

Ile czasu mija od momentu otrzymania zapytania Klienta do złożenia oferty?

Od natychmiastowego sporządzenia oferty do 14 dni, to zawsze zależy od specyfiki zlecenia.

Czy ma pan jakieś sugestie dotyczące sposobu, w jaki MEVACO mogłoby jeszcze bardziej wspierać Pana w procesie składania ofert?

(śmieje się) Chyba tylko jeszcze bardziej obniżyć ceny. Właściwie jestem całkiem zadowolony i zdaję sobie sprawę, że profesjonalny serwis musi kosztować. Muszę otrzymać od dostawcy dokładnie to, czego potrzebuję. I właśnie tak działa MEVACO.

Co w sensie zawodowym jest dla Pana powodem do dumy?

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.