SR_IV-ME-6-Bingoel_h2
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

„O nic nie trzeba się dopytywać – I to jest super!“

Orhan Bingöl w wywiadzie na temat zamówień

Orhan Bingöl jest typowym przedstawicielem „e-generacji“. Ten specjalista w dziedzinie konstrukcji metalowych jest otwarty na wszelkiego rodzaju nowinki techniczne i stara się iść z duchem czasu. Właśnie dlatego jest aktywnym użytkownikiem sklepu internetowego MEVACO.

Panie Bingöl, co szczególnie docenia Pan w MEVACO?

Na przykład ofertę internetową, jest naprawdę rewelacyjna. Można spokojnie usiąść i samodzielnie sporządzić lub sprawdzić ofertę. Długie czekanie należy już do przeszłości. I to jest wspaniałe. Mam bardzo pozytywne doświadczenia w tym zakresie. Wczoraj na przykład wydrukowałem sobie ofertę MEVACO, nie musiałem tym nikogo absorbować, a później uwzględniłem wszystkie informacje we własnej kalkulacji. Sam uporałem się z tym znacznie szybciej, niż gdybym musiał udzielać komuś szczegółowych wyjaśnień.

Czy to, że sklep internetowy jest otwarty przez 24 godziny na dobę, jest dla Pana ułatwieniem?

Oczywiście. Czasami korzystam z niego również w soboty. A wczoraj wieczorem byłem tam dopiero koło szóstej. Nawet gdybym jeszcze zastał kogokolwiek w firmie, usłyszałbym na pewno: proszę przesłać mi informacje faksem lub e-mailem, zajmę się tym jutro rano. To oznacza, że nie mógłbym wtedy pracować dalej. Mogłem wszystko załatwić online i wieczorem miałem już gotową moją własną ofertę.

Abstrahując od stałej dostępności - jakie korzyści oferuje Panu sklep internetowy?

Nie muszę nikomu pokazywać rysunku! W fazie sporządzania oferty często nie znam jeszcze dokładnych wymiarów. Dlatego nie mogę przesłać konkretnego zapytania. Muszę po prostu przejrzeć asortyment i trochę poszperać. Zastanowić się, jak dany produkt mógłby wyglądać. Następnie mogę dokonać zmiany i porównać efekt. I dokładnie tak postępuję. Określam po prostu przybliżone wymiary i na ich podstawie opracowuję ofertę.

W jaki sposób składa Pan zamówienia w MEVACO? Częściej w sklepie internetowym czy przez telefon?

Pochodzę ze Szwabii, regionu, którego mieszkańcy słyną z oszczędności, dlatego oczywiście preferuję zamówienia online. Ze względu na rabat (śmieje się). Poza tym mogę tam płacić przelewem i od razu sprawdzić wszystkie ceny. Ale przede wszystkim liczy się możliwość sprawdzenia terminów dostawy poszczególnych artykułów

Czy konfigurował Pan już produkt na zamówienie w sklepie internetowym?

Tak. W MEVACO jest to naprawdę bardzo łatwe. Wprowadziłem po prostu wymiary oraz marginesy, natychmiast uzyskałem informację o cenie oraz czasie realizacji dostawy i mogłem złożyć zamówienie. (krótka przerwa) Prawdę mówiąc, za pierwszym razem nie byłem do końca pewien, czy wszystko rzeczywiście przebiegnie bez zbędnych komplikacji. Dlatego postanowiłem zadzwonić, aby uzyskać potwierdzenie (uśmiecha się). Cóż mogę powiedzieć – zamówienie zostało zrealizowane dokładnie tak, jak chciałem. Dzisiaj nie mam już żadnych wątpliwości. Proste konfiguracje są wręcz stworzone do realizacji online. Między innymi dlatego, że mogę wtedy złożyć zamówienie nawet wieczorem.

Proste konfiguracje? Co ma Pan na myśli?

Zwłaszcza w przypadku blach perforowanych wiele elementów produkowanych jest na indywidualne zamówienie. Na przykład różne kształty narożników lub formatek. W sklepie internetowym MEVACO możliwe są tylko proste konfiguracje – czyli indywidualne wymiary i marginesy. Jeżeli chcę indywidualnie skonfigurować również inne parametry, muszę zamówić blachę telefonicznie.

Czy jest Pan zadowolony z realizacji zlecenia od momentu złożenia zamówienia do momentu dostawy – obojętnie czy zamawiał Pan artykuły telefonicznie czy online?

Zupełnie szczerze: po złożeniu zamówienia przestaję o tym myśleć. W przypadku produktów wykonywanych na zamówienie sprawdzam jeszcze krótko potwierdzenie zlecenia i kartę produktu - to wszystko. Mogę być spokojny o dotrzymanie uzgodnionych terminów. O nic nie trzeba się dopytywać – i to jest super.

Co w sensie zawodowym jest dla Pana powodem do dumy?

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.