FOOBAR
Powrót do strony głównej
01.09.2018

MEVACO inwestuje w nową prasę do siatki cięto-ciągnionej

Rozszerzenie parku maszynowego jako reakcja na zwiększenie i zmianę struktury popytu

Schlierbach, wrzesień 2018 r. Pracownicy MEVACO realizują ponad 25 000 indywidualnych zamówień w ciągu roku, odnotowując tendencję wzrostową. Firma zareagowała na obserwowaną dynamikę popytu inwestycją w wysokowydajną maszynę do siatki cięto-ciągnionej, która umożliwia oferowanie siatki cięto-ciągnionej o szerokości do 2500 mm i wielkości oczek do 300 mm.

MEVACO zainwestowało 1,4 mln euro w zakładzie w Schlierbach w nową maszynę do produkcji siatki cięto-ciągnionej firmy Brück. Zadecydowały o tym dwa powody: „Ze względu na wysoki popyt na nasze produkty od dłuższego czasu produkujemy na granicy naszych możliwości”, mówi Jochen Schott, kierownik techniczny w MEVACO. „Ponadto istniało zapotrzebowanie klientów na siatki cięto-ciągnione o większych szerokościach i większych oczkach. Dzięki nowej maszynie do siatki cięto-ciągnionej jesteśmy teraz dobrze przygotowani, aby sprostać wszystkim tym wymaganiom.”

Intensywny ruch na rynku siatek cięto-ciągnionych

Siatki cięto-ciągnione MEVACO są coraz częściej stosowane w nowoczesnej architekturze i budownictwie fasadowym, ostatnio we flagowym salonie marki La Perla w Tokio i wielopokoleniowym kompleksie mieszkalnym „Wohnen am Linzerberg” w austriackim Gallneukirchen. Architekci i rzemieślnicy często wymagają również dużych oczek o wielkości do 300 milimetrów. „Dzięki nowej maszynie do produkcji siatki cięto-ciągnionej możemy spełnić ich oczekiwania”, dodaje z satysfakcją Jochen Schott. „Jesteśmy również w stanie dotrzymać standardowych terminów MEVACO. Produkty z magazynu są wysyłane jeszcze w dniu złożenia zamówienia i w wielu regionach trafiają do miejsca wskazanego przez klienta już po upływie 24 godzin. Indywidualnie skonfigurowane produkty są dostarczane naszym klientom w ciągu maksymalnie 4 dni.”

Przemysł 4.0 jest w MEVACO rzeczą oczywistą

Bezproblemowe połączenie między maszyną, technologią sterowania, IT i operatorem maszyny zostaje zachowane nawet po włączeniu do procesu produkcyjnego nowej maszyny do produkcji siatki cięto-ciągnionej. „Standard Przemysł 4.0 było dla nas rzeczą oczywistą”, podkreśla Jochen Schott, „nawet gdy nie nosił jeszcze tej nazwy. Wszystkie procesy pracy w MEVACO zostały tak opracowane, że know-how firmy w zakresie produkcji i programowania jest wykorzystywane z korzyścią dla naszych klientów. Jest to niezbędne, aby dotrzymać wielu napiętych terminów. Różne bazy danych, a także połączenie z magazynem wysokiego składowania gwarantują terminową realizację 98% dostaw. Ciężko pracujemy nad podnoszeniem naszej efektywności każdego dnia.”

Duża siła nacisku dla ekstremalnej precyzji

Dzięki nowej maszynie do produkcji siatki cięto-ciągnionej MEVACO może zwiększyć również precyzję wykonania. „Przy nacisku 120 ton możliwe jest uzyskanie dokładnego skoku wykrawania”, wyjaśnia kierownik techniczny. „Aktywne urządzenie dociskające zapewnia stabilne przymocowanie blachy w żądanej pozycji podczas procesu rozciągania. Ma to również pozytywny wpływ na walory jakościowe, zwłaszcza w przypadku materiałów takich jak stal nierdzewna. Drgania generowane podczas pracy są eliminowane przez siłownik przeciwbieżny, co minimalizuje naprawy maszyny lub przestoje produkcyjne. Autonomiczne serwosilniki potęgują i tak wysoki stopień automatyzacji. Nieustannie pracujemy nad optymalizacją procesów, a tym samym nad dalszym skróceniem czasów przezbrajania.

Wykwalifikowani specjaliści są poszukiwani

W rezultacie rosną również wymagania stawiane pracownikom. „Z jednej strony chodzi o dużą liczbę indywidualnych zleceń”, wyjaśnia Jochen Schott. „Nasi pracownicy sami zamawiają niezbędne surowce w magazynie wysokiego składowania i kontrolują proces produkcyjny za pomocą trzech monitorów. Ich miejsce pracy przypomina nowoczesny kokpit!” MEVACO koncentruje się nie tylko na automatyzacji i cyfryzacji, ale także na inwestowaniu w znakomitych specjalistów. Zwłaszcza, że w nadchodzących miesiącach spodziewany jest dalszy wzrost popytu.

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.