SR_PR-Detail-DKMS_h1 SR_PR-Detail-DKMS_h2 SR_PR-Detail-DKMS_Abstract SR_PR-Detail-DKMS_Text_1 SR_PR-Detail-DKMS_Text_2 SR_PR-Detail-DKMS_Text_3
SR_PR-Detail-DKMS_h1
Powrót do strony głównej
02.11.2014

Po prostu pomoc

Pracownicy MEVACO ratują życie

W Niemczech co 16 minut diagnozowany jest kolejny przypadek nowotworu krwi: chorują dzieci, młodzież, dorośli - nikt nie może czuć się bezpieczny. Jedyną szansą na wyleczenie jest często przeszczep komórek macierzystych. Problem polega na tym, że aby przeszczep zakończył się sukcesem, cechy tkanki pacjenta i dawcy muszą być zgodne prawie w 100% - właśnie dlatego poszukiwania są bardzo skomplikowane. DKMS (Deutsche Knochenmarkspenderkartei - niemiecka baza dawców szpiku kostnego) szuka dla każdego pacjenta „genetycznego bliźniaka”. Im więcej osób poddaje się badaniom i rejestruje w bazie, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniego dawcy.

Firma MEVACO podejmuje działania polegające nie tylko na kontrolowaniu i doskonaleniu zrównoważonych i ekologicznych metod i procesów pracy, ale również na przejmowaniu odpowiedzialności społecznej za innych ludzi. Ta humanitarna postawa została zaszczepiona również pracownikom firmy. Ostatnio podjęli oni decyzję o wspólnej walce z nowotworami krwi. Są gotowi oddać krwiotwórcze komórki macierzyste ze szpiku i w ten sposób uratować czyjeś życie.

Do tej pory sześciu pracowników MEVACO zarejestrowało się w DKMS jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. A to dopiero początek. MEVACO pokrywa wszystkie koszty ponoszone w związku z rejestracją.

Informacje na temat bazy danych dawców szpiku kostnego są dostępne na stronie www.dkms.de

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.