Blacha perforowana o dowolnych parametrach? Wszystko jest możliwe.
Odkryj Product Designer MEVACO
TAK ŁATWO, JAK NIGDY DOTĄD:
Konfiguruj indywidualne kasety z blachy perforowanej i zamawiaj bezpośrednio online.
Wypróbuj Product Designer
Dowiedz się więcej

KONTAKT

  • Christina Mayer
  • Vordere Karlstraße 12, 73033 Göppingen
  • +49 (0)7161 5020-453
  • MEVACOPresseservice@mevaco.com
  • Odpowiedzi udzielamy tylko w języku niemieckim lub angielskim.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

31.03.2015

Osłona przed słońcem dla Mozarta

Jedynym pytaniem, na które Martin Klein z firmy „Hans Klein – Heizung und Sanitär GmbH“ w Schlierbach nie potrafi odpowiedzieć, jest, dlaczego pokój konferencyjny w siedzibie MEVACO nosi nazwę „Mozart“. Wszystkich innych odpowiedzi udziela na poczekaniu. Nikogo to nie dziwi, ponieważ Martin Klein posiada bogate doświadczenie w dziedzinie obróbkisiatek cięto-ciągnionych i blach perforowanych. Zainstalowanie w pokoju konferencyjnym „Mozart“ osłony przeciwsłonecznej – oczywiście z siatki cięto-ciągnionej firmy MEVACO –, która równocześnie chroniłaby przed zaglądaniem do środka, było konieczne. „Może mojej pracy przyglądało się więcej osób niż zwykle“, śmieje się Martin Klein. „Przede wszystkim dlatego, że zastosowaliśmy siatkę cięto-ciągnioną z produkcji przedseryjnej, o oczkach rombowych 62x28x14, z aluminium o grubości 2,00 mm, malowanego po obróbce proszkowo na kolor RAL 9007. Gdy się weźmie ten materiał do ręki, wydaje się on, ze względu na dużą ilość oczek i mostków, mało stabilny. Jest w nim niewiele powierzchni łączących rozciągnięte oczka. Jednak produkt końcowy musi stać pewnie.

Mimo że aluminium jest spawalne, zdecydowaliśmy się przymocować siatkę cięto-ciągnioną od tyłu do ramy, i to w taki sposób, że nie widać mocowania. Na koniec cała konstrukcja została pomalowana.“ Podczas realizacji tego zlecenia Martinowi Kleinowi bardzo przydała się piła tarczowa. „Blachę stalową tniemy szlifierką kątową z cienką tarczą. Natomiast do obróbki aluminium świetnie nadaje się piła tarczowa.“ Teraz trzeba było jeszcze sporządzić szyny, aby przesuwać po nich konstrukcję w zależności od nasłonecznienia. „Okazało się, że jedna szyna wystarczy i nie musimy mocować drugiej na gzymsie. Po zakończeniu pracy wszystko wyglądało bardzo elegancko – i tak jest do dzisiaj.“ Co jest oczywiste. W końcu siatka cięto-ciągniona odznacza się długą żywotnością. Ten doświadczony ślusarz może udzielić jeszcze więcej dobrych porad. „Kto nie chce sam konstruować profili, najlepiej niech zastosuje profile wykończeniowe MEVACO“, wyjaśnia Martin Klein. „W przypadku dużych przesłon zewnętrznych polecam ramy i ocynkowanie po obróbce w celu zabezpieczenia przed korozją.“ W ten sposób na wszystkie pytania znajduje się odpowiedź, oprócz jednego: dlaczego pokój konferencyjny nosi nazwę „Mozart“? „Naprawdę nie mam pojęcia“, przyznaje się Martin Klein z uśmiechem. „Ale jestem przekonany, że temu genialnemu kompozytorowi spodobałaby się osłona słoneczna z siatki cięto-ciągnionej.“

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.