Blacha perforowana o dowolnych parametrach? Wszystko jest możliwe.
Odkryj Product Designer MEVACO
TAK ŁATWO, JAK NIGDY DOTĄD:
Konfiguruj indywidualne kasety z blachy perforowanej i zamawiaj bezpośrednio online.
Wypróbuj Product Designer
Dowiedz się więcej

KONTAKT

  • Christina Mayer
  • Vordere Karlstraße 12, 73033 Göppingen
  • +49 (0)7161 5020-453
  • MEVACOPresseservice@mevaco.com
  • Odpowiedzi udzielamy tylko w języku niemieckim lub angielskim.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

31.07.2015

Kiosk-wagon dla Szwajcarskich Kolei Związkowych

W Szwajcarii można podziwiać jedne z najbardziej spektakularnych linii kolejowych na świecie: Glacier Express kursujący między Zermatt a St. Moritz jest klasykiem wśród pociągów przemierzających Alpy, Bernina Express podróżuje położoną najwyżej w Europie trasą kolejową w otoczeniu niezwykłych krajobrazów Gryzonii. Również na 350 milionów pasażerów rocznie, którzy chcą punktualnie dojechać z punktu A do punktu B i w tym celu korzystają z usług Szwajcarskich Kolei Związkowych z siecią linii kolejowych o długości ponad 3000 kilometrów, przygotowana jest bogata oferta – wiele z blisko 770 małych i średnich dworców dysponuje kioskami, w których można znaleźć praktycznie wszystko, co jest potrzebne w podróży. Na dworcu w Wettingen w kantonie Aargau pasażerowie mogą zrobić zakupy w bardzo nowoczesnym „kiosku-wagonie“. Odwołując się do wypowiedzi André Meiera z biura am-architektur, konstrukcja kiosku wyraźnie nawiązuje do formy wagonu towarowego. W projekcie zastosowano siatkę cięto-ciągnioną firmy MEVACO, ze stali czarnej, 3,0 mm, o oczkach rombowych 55x20x4,, ocynkowanej i pomalowanej proszkowo, o prześwicie względnym 64%. Powody były dla architekta oczywiste: „Z jednej strony metal musi być wytrzymały ze względu na użytkowanie w miejscu publicznym. Na terenie dworca trudno całkowicie wykluczyć akty wandalizmu. Poza tym materiał musi oferować trwałą, stabilną powierzchnię, powinien stać się nośnikiem materiałów reklamowych - oczywiście spełniając jednocześnie wymogi estetyczne. Dlatego najpierw wykonaliśmy model fasady. Kolejnym krokiem było wzniesienie budynku w formie lekkiej konstrukcji drewnianej. Montaż podwieszanych siatek cięto-ciągnionych i złączy narożnych był bardzo pracochłonny. W narożach nie mogło być przecież żadnych ostrych krawędzi. Oprócz tego w płaszczyźnie siatki zintegrowane zostały wnęki na bankomaty, wsporniki podświetlanych gablot oraz elementy mocujące napisy, a na dachu wyposażone w poręcze wysokie ławki dla podróżnych czekających na pociąg. Arkusze siatki cięto-ciągnionej wymagały bardzo precyzyjnej obróbki.“ To było kolejne zadanie firmy Stahlbau Kramer z Tägerig. Josef Kramer wspomina: „W przypadku okładania siatką całego kiosku niezbędne było niezwykle precyzyjne dopasowanie elementów, aby stworzyć jednolitą optycznie całość. Należało wykonać odpowiednie wycięcia, siatkę cięto-ciągnioną ocynkować ogniowo, a następnie pomalować proszkowo. Naroża zabezpieczyliśmy aluminiowymi kątownikami“ Wykonanie, które satysfakcjonuje zleceniodawcę w najwyższym stopniu. „Kiosk-wagon“ w Wettingen stał się dodatkową atrakcją w ofercie Szwajcarskich Kolei Związkowych.

Nasza witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądarki Internet Explorer. W celu poprawnego wyświetlania treści zalecamy przeglądanie naszych stron w Google Chrome.

Przejdź do pobierania Zamknij //

REJESTRACJA PRENUMERATY NEWSLETTERA

Będziesz regularnie otrzymywał nowe informacje o produktach i serwisie MEVACO oraz interesujących przykładach zastosowania

  • Bądź na bieżąco
  • Odkryj na nowo fascynujące przykłady zastosowania
  • Dowiedz się w pierwszej kolejności o wspaniałych promocjach

Tak, chcę subskrybować newsletter MEVACO i mam ukończone 16 lat. Otrzymam bezpłatnie wszystkie newslettery MEVACO, zawierające ogólne informacje, artykuły specjalistyczne oraz powiadomienia o imprezach, a także informacje o nowych produktach i usługach MEVACO. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji, korzystając z odpowiedniego linku w newsletterze.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym.